Ikona wyszukiwania

Tydzień "Farmagedonu"

News Section Icon Opublikowane 08.05.2015

Już w najbliższym tygodniu prezes Compassion in World Farming i autor książki „Farmagedon” zawita do Polski. To będzie bardzo emocjonujący i pracowity czas.

Przez te kilka dni spotka się z rolnikami, aktywistami i ludźmi działającymi na rzecz zrównoważonego rozwoju, lokalnego rolnictwa, dobrostanu zwierząt oraz wszystkimi zainteresowanymi tym, jak powstaje ich jedzenie i czy chów przemysłowy zapewnia nam faktycznie tak tanie mięso, jak nam się wydaje.

11-12 maja

Poniedziałek to przylot do Krakowa i dwudniowy pobyt w siedzibie International Council for Protection of Polish Countryside. Porozmawiamy tam o zmianach, jakie zachodzą w polskim krajobrazie, jak jest on zmieniany przez wielkie fermy zwierząt, a przy okazji Philip będzie zbierał materiały… do swojej kolejnej książki.

13 maja

W środę spotkamy się z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Omówimy projekt Fundacji, który polega na tworzeniu rynku na lokalną, zdrową żywność. Specjalne spotkanie w specjalnym miejscu, bowiem odbędzie się ono w kawiarni Marchewka otwieranej właśnie w ramach projektu. Zaprosiliśmy również lokalnych rolników, którzy są przecież kluczowi w produkcji takiej żywności.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematem. Zapraszamy na godz. 16 do Marchewka Bistro. Wydarzenie na Fb tutaj.

14 maja

O godzinie 11 rozpoczniemy konwersatorium, które organizujemy wspólnie z Fundacją na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Razem z osobami działającymi na rzecz ochrony środowiska czy promującymi lokalną żywność zastanowimy się „Czy możliwa jest zrównoważona intensyfikacja rolnictwa?".

Podstawowe trzy pytania, na które będziemy chcieli w tym czasie odpowiedzieć to:
1. Czy możliwe jest wyżywienie w skali globalnej bez chowu przemysłowego i intensyfikacji produkcji rolnej?
2. Jakie naprawdę są koszty i konsekwencje ekonomiczne, środowiskowe i zdrowotne intensyfikacji produkcji rolnej i chowu przemysłowego?
3. Czy UE może być konkurencyjna wobec innych regionów świata w skali swojej produkcji, czy też powinna skoncentrować się na jakości tej produkcji.

Do konwersatorium można jeszcze dołączyć, udział jest bezpłatny. Program dostępny jest tutaj.
Zapisać można się tutaj.

O godzinie 19 spotykamy się w księgarnio-kawiarni Tarabuk na warszawskim Powiślu, gdzie Philip opowie o tym, jak powstała książka i co widział w czasie swoich podróży. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.
Szczegóły wydarzenia znajdują się tutaj.

15 maja

Piątek ubiegnie pod znakiem wywiadów, spodziewajcie się więc relacji w prasie. Będziemy Was na bieżąco o nich informować.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).