Ikona wyszukiwania

Nowa ustawa o ochronie zwierząt w Libanie

News Section Icon Opublikowane 09.02.2015

Władze Libanu uchwaliły właśnie nowe prawo dotyczące ochrony zwierząt! Stało się to głównie dzięki wieloletnim działaniom organizacji Animals Lebanon, jednak wierzymy, że naszą akcją w sprawie zamknięcia rzeźni Karantina dołożyliśmy swoją cegiełkę.

Przypomnijmy – w zeszłym roku śledczy CIWF zdołali udokumentować warunki, w jakich zabija się zwierzęta na terenie jednej z rzeźni w Bejrucie. Urągało to wszelkim normom, zwierzęta były ciągnięte po ziemi, kopane i zostawiane na długi czas po podwieszeniu, zanim w końcu je zabito. Powodowało to u zwierząt olbrzymi stres i ból.

W całej Europie zbieraliśmy podpisy pod petycją, której celem było zamknięcie tej rzeźni, uruchomiliśmy nasze kontakty polityczne i w końcu się udało! W listopadzie 2014 rzeźnia Karantina została zamknięta.

Jeśli nowe przepisy będą faktycznie egzekwowane, stanowić to będzie olbrzymią poprawę sytuacji zwierząt. Ustawa reguluje traktowanie zwierząt oraz kary dla osób znęcających się nad nimi zgodnie z międzynarodowymi konwencjami (CITES) oraz zaleceniami Światowej Organizacji Ochrony Zwierząt.

Wprowadzona ustawa o ochronie zwierząt ustanawia wymagania dla ferm i rzeźni, wprowadza także warunki, jakie trzeba spełnić w czasie transportu zwierząt.

Cieszymy się, że kolejne kraje doceniają wysiłki organizacji działających na rzecz zwierząt, że wprowadzają nowe przepisy i mamy nadzieję, że nie skończy się jedynie na papierze, ale że sytuacja zwierząt w Libanie oraz wszędzie indziej faktycznie będzie się poprawiać!

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).