Ikona wyszukiwania

Co się dzieje na festiwalu Gadhimai

News Section Icon Opublikowane 29.11.2014

Ne festiwalu Gadhimai w południowym Nepalu właśnie odbywa się masowa rzeź zwierząt. W czasie poprzedniej edycji, 5 lat temu, zginęło ich aż 250 000. CIWF, wspólnie ze swoimi wolontariuszami, prowadził kampanię na rzecz zakończenia tego okrutnego wydarzenia.

Na ostatnim festiwalu bawoły, kozy, świnie i kurczęta były zabijane przez odcięcie głowy. To wszystko wydarzyło się w ciągu 2 dni i było finansowane przez rząd Nepalu. CIWF współpracował z lokalną organizacją działającą na rzecz dobrostanu zwierząt, aby zakończyć organizację festiwalu oraz zmusić rząd do zaprzestania jego finansowania.

Międzynarodowe poparcie

Początkowe doniesienia sugerują, że rząd Nepalu faktycznie zrezygnuje z dofinansowania tej rzezi. Dzięki działaniom indyjskich organizacji prozwierzęcych udało się przekonać rząd Indii do wprowadzenia zakazu transportu żywych zwierząt na festiwal przed granicę z Nepalem. Pojawiają się doniesienia o zatrzymaniu kilku takich transportów i zabraniu zwierząt, które miały zginąć na festiwalu.

Mamy nadzieję, że w tym roku liczba zwierząt, które zginą w czasie rzezi będzie mniejsza dzięki wysiłkom wielu organizacji, które działały w tej sprawie. A my obiecujemy dalsze działania, aby na tym festiwalu w przyszłości nie ginęły już zwierzęta.

Bądź na bieżąco

Nasi śledczy, którzy są na miejscu, dokumentują to, co się dzieje na festiwalu i w najbliższych dniach będziemy ujawniać materiały.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).