Ikona wyszukiwania

Śledztwo na fermach królików

News Section Icon Opublikowane 29.10.2014

Klatki, jakich używa się na fermach królików, są symbolem okrucieństwa. Nie pozwalają na wyrażanie naturalnych zachowań, ograniczają ruch do minimum i przyczyniają się do cierpienia zwierząt. Czas powiedzieć "Stop!".

 

W Unii Europejskiej hoduje się co roku prawie 120 milionów królików. 99% z nich jest zamykanych w klatkach. Na jedno zwierzę przypada powierzchnia równa kartce papieru A4, nie mogą się więc swobodnie poruszać albo skakać. A przecież właśnie z tym kojarzą nam się króliki.

W tym roku przeprowadziliśmy śledztwo na 16 fermach królików w 5 krajach – w Polsce, we Włoszech, w Grecji, w Czechach i na Cyprze.

To, co odkryliśmy to nieznana twarz chowu przemysłowego: miliony zwierząt utkwione w Epoce Klatkowej.

Na wielu fermach klatki były pokryte futrem królików, w niektórych miejscach ciała nieżywych zwierząt pozostawiano w przejściach, na wierzchu klatek, a czasem nawet w klatkach, w  których były młode króliczki.

Warunki na wszystkich fermach były podobne. I można przypuszczać, że nie są one ograniczone tylko do tych miejsc, ale że tak wyglądają wszystkie fermy hodujące króliki w UE. 

W tym roku rozpoczęliśmy bardzo ambitną kampanię Koniec Epoki Klatkowej. Marzy nam się świat, w którym żadne zwierzęta nie będą trzymane w klatkach. Postanowiliśmy zacząć od królików, ponieważ na terenie UE tych zwierząt zamyka się w klatkach najwięcej. Obejrzyj nasz film i zobacz, jak wygląda chów królików w Polsce i w Europie.

Apelujemy do Ministra Rolnictwa oraz do Parlamentu Europejskiego o wprowadzenie zakazu stosowania klatek dla królików.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).