Ikona wyszukiwania

Chcemy jeść lepiej

News Section Icon Opublikowane 06.06.2014

Aby pomóc ludziom, hodowcom i firmom przejść pozytywne zmiany, rządy powinny działać, aby uczynić nasz system żywnościowy bardziej sprawiedliwym, zielonym i zdrowym.

Dlatego Compassion in World Farming włączyło się w stworzenie koalicji Eating Better. Wspólnie przygotowaliśmy dla polityków rekomendacje, w których wskazujemy na konieczność promowania zdrowej diety poprzez:

  • publikowanie i promowanie oficjalnych wytycznych dotyczących zdrowej i zrównoważonej diety, które zalecałyby także jedzenie mniejszej ilości i lepszej jakości mięsa;
  • wdrażanie jasnych i obowiązkowych standardów zaopatrzenia w żywność szkół, szpitali, jednostek rządowych, więzień itd.;
  • wspieranie i zachęcanie hodowców zwierząt do prowadzenia chowu, który dba o środowisko, zdrowie i dobrostan zwierząt i zapewnia odpowiedni dochód;
  • zapewnienie, że reforma Wspólnej Polityki Rolnej dostarczy odpowiednich ram dla rozwoju programów zdrowej i zrównoważonej produkcji żywności.

Vicki Hird z organizacji Friends of the Earth, przewodnicząca Eating Better mówi: "Pozytywne sygnały, jakie dostaliśmy po rozpoczęciu naszej kampanii pokazują, że właśnie teraz rządy powinny zająć się tą kwestią i zachęcać ludzi do jedzenia mniejszej ilości i lepszej jakości mięsa w ramach ogólnych działań prowadzących do zmiany na rzecz jedzenia, które nie szkodzi naszemu zdrowiu i planecie. Jak pokazują nasze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, społeczna świadomość w tym temacie wzrasta i jest szansą dla hodowców i producentów żywności.

W związku z coraz większą liczbą dowodów wskazujących na wagę zrównoważonego sposobu odżywiania się w kontekście sprawiedliwej i zdrowej gospodarki żywnościowej, Eating Better wzywa rządy krajów europejskich, aby ich polityka skupiała się w równym stopniu na aspekcie konsumpcji, jak do tej pory skupiała się na produkcji. Ważne jest również, aby polityka żywnościowa lepiej integrowała tematy zdrowia, środowiska i hodowli.

Tutaj ściągniesz oryginalny dokument z rekomendacjami koalicji Eating Better.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).