Ikona wyszukiwania

475 576 osób poparło naszą petycję

News Section Icon Opublikowane 26.03.2014

24 kwietnia zakończyliśmy naszą kampanię dotyczącą egzekwowania przepisów chroniących świnie. W Polsce akcja nosiła nazwę "Szanuj mnie" i towarzyszyła jej petycja, pod którą zebraliśmy 5200 podpisów, a w całej Europie aż 475 576. Oznacza to dla nas wielki sukces, ponieważ początkowym celem kampanii było zebranie 100 tysięcy podpisów.

Zakończenie kampanii uwieńczyliśmy europejską trasą świnki Hope. Ostatnim przystankiem była Bruksela, gdzie wręczyliśmy nasze postulaty i wszystkie podpisy unijnym ministrom rolnictwa.

Przypomnijmy, skąd w ogóle wziął się pomysł na tę kampanię. Na początku 2013 roku w życie weszła dyrektywa ustanawiająca minimalne normy ochrony świń. Jednak jak wykazało śledztwo przeprowadzone przez Compassion in World Farming, większość ferm łamała ustanowione przez nią przepisy.

Zaobserwowaliśmy m.in., że:

  • świniom rutynowo przycina się w młodym wieku ogonki; zabieg ten przeprowadza się bez znieczulenia
  • pomieszczenia, w których trzyma się zwierzęta są często brudne, brak też w nich słomy albo jakiejkolwiek ściółki
  • jałowe otoczenie i nuda powodują u zwierząt agresję i prowadzi do walk, co skutkuje licznymi ranami
  • świnie pozostawiane są bez opieki lekarskiej.

Ponad 470 tysięcy osób poparło nasze działania na rzecz egzekwowania prawa dotyczącego ochrony świń. Pozostaje jednak pytanie - jakie kroki zamierza podjąć Komisja Europejska, aby zapewnić przestrzeganie prawa we wszystkich krajach. Tylko o to prosimy.

Dil Peeling, dyrektor działu Kampanie CIWF

Nie osiedliśmy jednak na laurach i działamy dalej na rzecz dobrostanu świń. Teraz apelujemy do Komisji Europejskiej, aby zauważyła ogromne poparcie dla przestrzegania prawa chroniącego te zwierzęta. Podpisz apel do Komisarza Tonio Borga. Możesz to zrobić tutaj.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).