Search icon

TY PRZEKAZUJESZ 1%, MY DZIAŁAMY NA 100%!

cow-567369.jpg
  • Czy wiesz, że nasza organizacja działa już 50 lat?
  • Czy wiesz, że dzięki nam 20 lat temu w prawie Unii Europejskiej wprowadzono zapis, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi do cierpienia? Od tego momentu zwierzę przestało być uznawane za rzecz.
  • Czy wiesz, że dzięki naszej kampanii 10 lat temu wprowadzono w Polsce zakaz stosowania kojców dla cieląt?
  • Czy wiesz, że dzięki naszej pracy 5 lat temu w Polsce wprowadzono zakaz stosowania najgorszych klatek (bateryjnych) dla kur?
  • Czy wiesz, że w lutym 2017 roku otrzymaliśmy nagrodę z rąk komisarza europejskiego Andriukaitisa za skuteczną edukację w ramach kampanii antybiotykowej?
  • Czy wiesz, że 14 marca 2017 roku dzięki naszej kampanii Koniec Epoki Klatkowej Parlament Europejski zdecydował, że czas wycofać klatki z hodowli królików?

Jesteśmy sprawdzoną i jedną z najbardziej skutecznych organizacji na świecie. Z dumą informujemy, że Compassion Polska znajduje się na oficjalnej liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych (listę tę przygotowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej).

Żeby zachować swoją niezależność nasza organizacja nie przyjmuje pieniędzy od korporacji, polityków i rządów, a nasza działalność jest możliwa tylko dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców. Chcemy pomagać zwierzętom, bo to one są naszym priorytetem. Tutaj poczytasz o naszych największych sukcesach.

Poniżej możesz za darmo rozliczyć się online, nasz KRS jest już wpisany:

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

CO TO JEST 1%? CZYJE TO PIENIĄDZE?

1% to część podatku dochodowego, którą każdy może przekazać wybranej przez siebie organizacji. Przekazując 1% z własnego podatku, podatnik nie traci ani grosza – przekazuje jedynie środki, które w innym wypadku trafią do Skarbu Państwa. My za te pieniądze prowadzimy kampanie i zmieniamy los zwierząt hodowlanych.

JAK PRZEKAZAĆ 1%?

Aby przekazać 1% podatku dochodowego należy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP)". W rubryce "Numer KRS" należy wpisać nasz numer KRS: 0000484066, a w rubryce "Wnioskowana kwota" należy podać kwotę stanowiącą 1% podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek w dół.

Jaki jest numer KRS Compassion Polska?

Nasz numer KRS to: 0000484066

ZAPOMNIAŁEM/AM PRZEKAZAĆ 1%...

Nic straconego! PIT można skorygować do 2 miesięcy po jego złożeniu.

CZY TRZEBA WPISYWAĆ NAZWĘ ORGANIZACJI?

Nie trzeba podawać nazwy Organizacji Pożytku Publicznego, wystarczy numer KRS!

KTO MOŻE PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?

Każdy, kto płaci podatki! Większość z nas wypełnia PIT-37, ale może być to również PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT-38. Tutaj możesz rozliczyć się online ze swojego podatku. Nasz numer KRS już jest tam wpisany, nie musisz go nawet dodawać.
Emeryci i renciści również mogą wesprzeć Compassion Polska – wystarczy, że na bazie otrzymanego rocznego obliczenia podatku złożą w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe.

Możesz nas wesprzeć także w inny sposób! Więcej informacji znajdziesz tutaj: