Ikona wyszukiwania

PRZEKAŻ 1% PODATKU: KRS 0000484066

Wypełnij formularz PIT i wpisz nasz numer KRS 0000484066 lub rozlicz się, korzystając z programów dostępnych na naszej stronie:

Rozlicz PIT online
Pobierz program do PIT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

DLACZEGO MY?

Compassion in World Farming jest organizacją, która walczy o dobrostan zwierząt hodowlanych już od ponad 50 lat! Nasza fundacja powstała w czasach, kiedy hodowla przemysłowa zaczynała wypierać małe gospodarstwa rolne i kiedy prawie nikt nie zdawał sobie sprawy ze skali zła, jakie za sobą niesie. Walczyliśmy o dobrostan zwierząt hodowlanych w czasie, gdy mało kto przejmował się ich losem.

Hodowla przemysłowa jest największym okrucieństwem i źródłem cierpienia zwierząt na naszej planecie. Miliony istnień zamienionych w towar i maszyny produkcyjne, wegetujących w zamknięciu, w warunkach, które nie spełniają ich podstawowych potrzeb gatunkowych. Hodowla przemysłowa z niszczycielską siłą wpływa na ludzkie zdrowie, niekorzystne zmiany klimatyczne i dziką przyrodę.

Musimy to zakończyć. Musimy działać tu i teraz, zanim będzie za późno: dla zwierząt, ale też dla nas - ludzi, dla przyszłych pokoleń, dla całej planety. Dlatego bardzo potrzebujemy zaangażowania i wsparcia wielu ludzi – takich jak Ty.  

Z NAMI BUDUJESZ LEPSZY ŚWIAT

  1. Zmieniasz prawo na korzystne dla zwierząt, wpływasz na zmianę polityki sprzedaży wielkich firm spożywczych na pochodzącą z bardziej etycznych źródeł niż hodowla przemysłowa, wpływasz na opinię publiczną.
  2. Stajesz się częścią światowego ruchu na rzecz zakończenia hodowli przemysłowej i pomagasz walczyć ze zmianami klimatycznymi.
  3. A przede wszystkim zmieniasz na lepsze życie i przyszłość zwierząt hodowlanych!

Bo każde z nich ma prawo do godnego życia!

JAK DZIAŁAMY?

  • Prowadzimy śledztwa i publikujemy ich wyniki, pokazując, jak traktowane są zwierzęta na fermach przemysłowych.
  • Dzięki kampaniom informacyjnym docieramy do szerokiej opinii publicznej, edukujemy społeczeństwo o rzeczywistych i destrukcyjnych skutkach hodowli przemysłowej/klatkowej: cierpieniu zwierząt, zanieczyszczeniu środowiska i powietrza, chorobach oraz innych problemach zdrowotnych, na które jesteśmy narażeni; ale także pokazujemy alternatywne, etyczne i bardziej zrównoważone formy produkcji żywności i sposoby żywienia.
  • Wywieramy nacisk na polityków w celu zmiany przepisów dotyczących chowu zwierząt, przekonujemy firmy z branży spożywczej do kierowania się etyką w doborze dostawców i wyeliminowania spośród nich tych, którzy stosują chów przemysłowy.

WARTO NAM ZAUFAĆ

DZIAŁAMY SKUTECZNIE!

Wpływamy na zmianę prawa, prowadzimy do zmian systemowych. Dzięki nam 20 lat temu w prawie Unii Europejskiej wprowadzono zapis, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi do cierpienia. Dzięki działaniom Compassion w 2007 roku wprowadzono w Unii Europejskiej (w tym w Polsce) zakaz stosowania indywidualnych kojców dla cieląt, w których zwierzęta te nie mogły się nawet obrócić, w 2012 roku zakaz stosowania najgorszych klatek (bateryjnych) dla kur.

Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji, które zwracają uwagę na zagrożenia dla ludzi i środowiska, płynące z nadużywania antybiotyków hodowli zwierząt. W 2017 roku otrzymaliśmy nagrodę z rąk komisarza europejskiego Andriukaitisa za skuteczną edukację w ramach kampanii antybiotykowejW 2018 roku udało nam się doprowadzić do zatwierdzania przez Parlament Europejski przepisów wprowadzających zakaz prewencyjnego, masowego podawania antybiotyków zdrowym zwierzętom od 2022 roku.

Dzięki naszej inicjatywie w 2018 i 2019 roku we współpracy z ponad 170 organizacjami zebraliśmy 1,6 miliona podpisów pod Europejską Inicjatywą Europejską na rzecz Końca Epoki Klatkowej. To głosy, których UE nie może zignorować i oręż, dzięki któremu mamy wreszcie szansę doprowadzić do zakończenia hodowli klatkowej na terenie UE.

Regularnie prowadzimy śledztwa na fermach przemysłowych na całym świecie, ujawniając opinii publicznej okrutne realia, w jakich żyją zwierzęta. W latach 2014-2019 w samej tylko Polsce przeprowadziliśmy śledztwa na fermach królików (2014), drobiu (2015-16), w intensywnych hodowlach świń (2017), cieląt (2019). Nasze śledztwa wykazały szereg nieprawidłowości oraz warunki, które uchybiały dobrostanowi, przyczyniając się do ich cierpienia.

Systematycznie przekonujemy kolejne wielkie korporacje spożywcze do rezygnacji z produktów pochodzących z hodowli przemysłowej (w 2018 kolejne dyskonty zadeklarowały odejście od sprzedaży jaj z hodowli klatkowej) i form sprzedaży, które powodują cierpienie zwierząt (w 2019 r. od sprzedaży żywych karpi odeszły Auchan, Selgross i Tesco. Takie zobowiązanie na rok 2020 podjął także Kaufland).

Skrupulatnie rozliczamy także sieci marketów i producentów spożywczych z podjętych zobowiązań - w 2019 wydaliśmy w Polsce obszerny raport Egg Track dotyczący wycofywania ze sprzedaży jaj pochodzących z hodowli klatkowej.

DBAMY O TRANSPARENTNOŚĆ

Żeby zachować niezależność, nasza organizacja nie przyjmuje pieniędzy od korporacji, polityków i rządów, a nasza działalność jest możliwa tylko dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

Walcz z nami o lepsze jutro dla zwierząt i ludzi! Przekaż 1% podatku!

PRZEKAZAŁEŚ/AŚ 1% INNEJ ORGANIZACJI

Nic straconego! Nadal możesz wesprzeć nasze działania. Przekaż darowiznę:

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).