Search icon

PRZEKAŻ 1% PODATKU: KRS 0000484066

Wypełnij formularz PIT i wpisz nasz numer KRS 0000484066 lub rozlicz się, korzystając z programów dostępnych na naszej stronie:

Rozlicz PIT online
Pobierz program do PIT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

DLACZEGO MY?

Compassion in World Farming jest organizacją, która walczy o dobrostan zwierząt hodowlanych już od ponad 50 lat! Nasza fundacja powstała w czasach, kiedy hodowla przemysłowa zaczynała wypierać małe gospodarstwa rolne i kiedy prawie nikt nie zdawał sobie sprawy ze skali zła, jakie za sobą niesie. Walczyliśmy o dobrostan zwierząt hodowlanych w czasie, gdy mało kto przejmował się ich losem.

Hodowla przemysłowa jest największym okrucieństwem i źródłem cierpienia zwierząt na naszej planecie. Miliony istnień zamienionych w towar i maszyny produkcyjne, wegetujących w zamknięciu, w warunkach, które nie spełniają ich podstawowych potrzeb gatunkowych. Hodowla przemysłowa z niszczycielską siłą wpływa na ludzkie zdrowie, niekorzystne zmiany klimatyczne i dziką przyrodę.

Musimy to zakończyć. Musimy działać tu i teraz, zanim będzie za późno: dla zwierząt, ale też dla nas - ludzi, dla przyszłych pokoleń, dla całej planety. Dlatego bardzo potrzebujemy zaangażowania i wsparcia wielu ludzi – takich jak Ty.  

Z NAMI BUDUJESZ LEPSZY ŚWIAT

  1. Zmieniasz prawo na korzystne dla zwierząt, wpływasz na zmianę polityki sprzedaży wielkich firm spożywczych na pochodzącą z bardziej etycznych źródeł niż hodowla przemysłowa, wpływasz na opinię publiczną.
  2. Stajesz się częścią światowego ruchu na rzecz zakończenia hodowli przemysłowej i pomagasz walczyć ze zmianami klimatycznymi.
  3. A przede wszystkim zmieniasz na lepsze życie i przyszłość zwierząt hodowlanych!

Bo każde z nich ma prawo do godnego życia!

JAK DZIAŁAMY?

  • Prowadzimy śledztwa i publikujemy ich wyniki, pokazując, jak traktowane są zwierzęta na fermach przemysłowych.
  • Dzięki kampaniom informacyjnym docieramy do szerokiej opinii publicznej, edukujemy społeczeństwo o rzeczywistych i destrukcyjnych skutkach hodowli przemysłowej/klatkowej: cierpieniu zwierząt, zanieczyszczeniu środowiska i powietrza, chorobach oraz innych problemach zdrowotnych, na które jesteśmy narażeni; ale także pokazujemy alternatywne, etyczne i bardziej zrównoważone formy produkcji żywności i sposoby żywienia.
  • Wywieramy nacisk na polityków w celu zmiany przepisów dotyczących chowu zwierząt, przekonujemy firmy z branży spożywczej do kierowania się etyką w doborze dostawców i wyeliminowania spośród nich tych, którzy stosują chów przemysłowy.

WARTO NAM ZAUFAĆ

DZIAŁAMY SKUTECZNIE!

Wpływamy na zmianę prawa, prowadzimy do zmian systemowych. Dzięki nam 20 lat temu w prawie Unii Europejskiej wprowadzono zapis, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi do cierpienia. Dzięki działaniom Compassion w 2007 roku wprowadzono w Unii Europejskiej (w tym w Polsce) zakaz stosowania indywidualnych kojców dla cieląt, w których zwierzęta te nie mogły się nawet obrócić, w 2012 roku zakaz stosowania najgorszych klatek (bateryjnych) dla kur.

Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji, które zwracają uwagę na zagrożenia dla ludzi i środowiska, płynące z nadużywania antybiotyków hodowli zwierząt. W 2017 roku otrzymaliśmy nagrodę z rąk komisarza europejskiego Andriukaitisa za skuteczną edukację w ramach kampanii antybiotykowejW 2018 roku udało nam się doprowadzić do zatwierdzania przez Parlament Europejski przepisów wprowadzających zakaz prewencyjnego, masowego podawania antybiotyków zdrowym zwierzętom od 2022 roku.

Dzięki naszej inicjatywie w 2018 i 2019 roku we współpracy z ponad 170 organizacjami zebraliśmy 1,6 miliona podpisów pod Europejską Inicjatywą Europejską na rzecz Końca Epoki Klatkowej. To głosy, których UE nie może zignorować i oręż, dzięki któremu mamy wreszcie szansę doprowadzić do zakończenia hodowli klatkowej na terenie UE.

Regularnie prowadzimy śledztwa na fermach przemysłowych na całym świecie, ujawniając opinii publicznej okrutne realia, w jakich żyją zwierzęta. W latach 2014-2019 w samej tylko Polsce przeprowadziliśmy śledztwa na fermach królików (2014), drobiu (2015-16), w intensywnych hodowlach świń (2017), cieląt (2019). Nasze śledztwa wykazały szereg nieprawidłowości oraz warunki, które uchybiały dobrostanowi, przyczyniając się do ich cierpienia.

Systematycznie przekonujemy kolejne wielkie korporacje spożywcze do rezygnacji z produktów pochodzących z hodowli przemysłowej (w 2018 kolejne dyskonty zadeklarowały odejście od sprzedaży jaj z hodowli klatkowej) i form sprzedaży, które powodują cierpienie zwierząt (w 2019 r. od sprzedaży żywych karpi odeszły Auchan, Selgross i Tesco. Takie zobowiązanie na rok 2020 podjął także Kaufland).

Skrupulatnie rozliczamy także sieci marketów i producentów spożywczych z podjętych zobowiązań - w 2019 wydaliśmy w Polsce obszerny raport Egg Track dotyczący wycofywania ze sprzedaży jaj pochodzących z hodowli klatkowej.

DBAMY O TRANSPARENTNOŚĆ

Żeby zachować niezależność, nasza organizacja nie przyjmuje pieniędzy od korporacji, polityków i rządów, a nasza działalność jest możliwa tylko dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

Walcz z nami o lepsze jutro dla zwierząt i ludzi! Przekaż 1% podatku!

PRZEKAZAŁEŚ/AŚ 1% INNEJ ORGANIZACJI

Nic straconego! Nadal możesz wesprzeć nasze działania. Przekaż darowiznę: