Ikona wyszukiwania

Więcej pieniędzy więcej mięsa (2023)

Research Icon

Więcej pieniędzy więcej mięsa (2023)

Więcej pieniędzy więcej mięsa: Dlaczego kraje o wysokich dochodach muszą zmienić swoją dietę - nasz nowy raport o redukcji spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego.

Pobierz (PDF 3,04MB)

Więcej pieniędzy więcej mięsa: Dlaczego kraje o wysokich dochodach muszą zmienić swoją dietę to pierwszy raport pokazujący, które kraje mają najwięcej do zrobienia w zakresie ograniczenia nadmiernego spożycia żywności pochodzenia zwierzęcego - mięsa, ryb, nabiału i jaj.

Raport porównuje spożycie tego typu produktów z zaleceniami wypracowanej przez EAT-Lancet diety prozdrowotnej, nazywanej dietą planetarną, której celem jest zapewnienie zdrowej diety ze zrównoważonych systemów żywnościowych do 2050 roku.

Szczegółowe dane i metodologię znajdziesz w załączniku do raportu.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).