Ikona wyszukiwania

Uwolnij mnie

Krewni i znajomi królika siedzą za kratami!- taką akcję przeprowadziliśmy w czerwcu 2015 r.

Dlaczego? Ponieważ króliki to zwierzęta, których na terenie UE zamyka się w klatkach w największej ilości. Co roku to ponad 330 milionów zwierząt.

Chcesz to zmienić?

Miej świadomość: obejrzyj film z naszego śledztwa z ferm królików.
Działaj:
kliknij tutaj i podpisz petycję.
Zaangażuj się:
znajdź uwięzionego na mieście królika i uwolnij go! Jak? To zależy tylko od Ciebie.

Artysta Rafał Wechterowicz* przygotował dla nas rysunek królika, który wydrukowaliśmy i umieściliśmy w różnych miejscach w Warszawie. Można było je odnaleźć dzięki naszej mapie i zrobić zdjęcie albo pokazać swój sposób na uwolnienie go.

Galerię zdjęć z naszej akcji można obejrzeć tutaj.

Akcja Krolik

Osoby spoza Warszawy mogły same wydrukować królika i umieścić tam, gdzie będzie szczęśliwy i wolny: w ogródku, w parku lub pod drzewem. Akcji towarzyszył hashtag #uwolnijmnie, a dla osób, które przysłały najciekawsze zdjęcia, przygotowaliśmy w prezencie egzemplarze książki "Farmagedon" z autografem autora - Philipa Lymbery'ego.

Królika nadal można ściągnąć - po kliknięciu na poniższy rysunek otworzy się PDF.

Krolik Uwolnij mnie

Zobacz, w jakich warunkach hodowane są króliki na fermach w Polsce.

*Rafał Wechterowicz jest poznańskim artystą, który współpracował m.in. z Harley Davidson oraz z takimi gwiazdami jak Michael Jackson, Metallica, Lady Gaga, Iron Maiden, Rolling Stones czy Machine Head. Projektuje okładki płyt, wzory i nadruki na ubrania oraz plakaty. Aktualnie sygnowaną i zaprojektowaną przez niego kompletną kolekcję można oglądać w sklepach marki Medicine.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).