Search icon

Uwolnij mnie

Krewni i znajomi królika siedzą za kratami!- taką akcję przeprowadziliśmy w czerwcu 2015 r.

Dlaczego? Ponieważ króliki to zwierzęta, których na terenie UE zamyka się w klatkach w największej ilości. Co roku to ponad 330 milionów zwierząt.

Chcesz to zmienić?

Miej świadomość: obejrzyj film z naszego śledztwa z ferm królików.
Działaj:
kliknij tutaj i podpisz petycję.
Zaangażuj się:
znajdź uwięzionego na mieście królika i uwolnij go! Jak? To zależy tylko od Ciebie.

Artysta Rafał Wechterowicz* przygotował dla nas rysunek królika, który wydrukowaliśmy i umieściliśmy w różnych miejscach w Warszawie. Można było je odnaleźć dzięki naszej mapie i zrobić zdjęcie albo pokazać swój sposób na uwolnienie go.

Galerię zdjęć z naszej akcji można obejrzeć tutaj.

Akcja Krolik

Osoby spoza Warszawy mogły same wydrukować królika i umieścić tam, gdzie będzie szczęśliwy i wolny: w ogródku, w parku lub pod drzewem. Akcji towarzyszył hashtag #uwolnijmnie, a dla osób, które przysłały najciekawsze zdjęcia, przygotowaliśmy w prezencie egzemplarze książki "Farmagedon" z autografem autora - Philipa Lymbery'ego.

Królika nadal można ściągnąć - po kliknięciu na poniższy rysunek otworzy się PDF.

Krolik Uwolnij mnie

Zobacz, w jakich warunkach hodowane są króliki na fermach w Polsce.

*Rafał Wechterowicz jest poznańskim artystą, który współpracował m.in. z Harley Davidson oraz z takimi gwiazdami jak Michael Jackson, Metallica, Lady Gaga, Iron Maiden, Rolling Stones czy Machine Head. Projektuje okładki płyt, wzory i nadruki na ubrania oraz plakaty. Aktualnie sygnowaną i zaprojektowaną przez niego kompletną kolekcję można oglądać w sklepach marki Medicine.