Ikona wyszukiwania

Press Release Section Icon 09.10.2019

Wczoraj (8 października) posłowie do Parlamentu Europejskiego, organizacje działające na rzecz zwierząt, a także zwykli obywatele spotkali się w Brukseli, aby świętować zakończenie historycznej Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej Koniec Epoki Klatkowej i przekazać wyraźny komunikat Komisji Europejskiej i Radzie UE.

Do autora Inicjatywy - organizacji Compassion in World Farming, która ma swój oddział także w Polsce (Compassion Polska) - dołączyli posłowie i posłanki do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele innych organizacji oraz obywatele UE. Inicjatywę, która ma na calu zakazanie hodowli klatkowej wszystkich zwierząt na terenie Unii Europejskiej, podpisało 1.617.405 osób, tworząc tym samym nowy rozdział w historii zwierząt hodowlanych. Wydarzenie odbyło się w samym sercu Unii Europejskiej - Brukseli, niedaleko siedziby Komisji Europejskiej i Rady UE, gdzie pojawiła się rzeźba 10-metrowej świni skaczącej w kierunku „wolności”. Prezentowano filmy i wygłaszano przemówienia, a na środku ronda umieszczono 18-metrowy okrągły baner z napisem „Dla zwierząt, zakończmy hodowlę klatkową”.

Pełna informacja prasowa znajduje się tutaj.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).