Ikona wyszukiwania

Tesco Polska rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia!

Press Release Section Icon 26.09.2019

Sieć supermarketów Tesco Polska podjęła decyzję o rezygnacji ze sprzedaży żywego karpia. 

Tesco Polska w komunikacie prasowym: W roku 2019 nie będziemy oferować na salach sprzedaży naszych sklepów żywego karpia. Całość oferty rybnej sklepów Tesco składać się będzie z produktów chłodzonych i mrożonych. Dobrostan zwierząt jest dla nas i naszych klientów bardzo ważny, dlatego zawsze dokładaliśmy wszelkich starań dla zapewnienia najwyższych standardów przechowywania, transportu i sprzedaży żywych ryb. Rozumiemy jednak, iż stale rosnąca grupa klientów krytycznie ocenia sam mechanizm oraz zwyczaj oferowania żywego karpia na sali sprzedaży sklepów. Wierzymy zatem, iż decyzja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów dotyczącym zarówno dobrostanu zwierząt, jak i samej dostępności gotowych filetów czy elementów z karpia w ofercie sklepów.

W zeszłym roku spotykaliśmy się z przedstawicielami Tesco Polska i prowadziliśmy rozmowy na temat rezygnacji ze sprzedaży żywego karpia przez tę sieć. W ramach kampanii o zabawnej nazwie „przeRYBAne” organizacja poprosiła też o wsparcie społeczne i w jej wyniku ponad 12 000 emaili trafiło do Tesco naciskających aby sieć zrezygnowała ze sprzedaży żywych karpi. W grudniu, tuż przed świętami po ulicach Warszawy chodził ogromny karp maskotka, zachęcając ludzi do rezygnacji z zakupy żywych ryb, a sprzedawców z ich sprzedaży.

Pełna informacja prasowa dostępna jest tutaj.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).