Ikona wyszukiwania

Luksus czy okrutna hodowla w miniaturze?

Press Release Section Icon 21.06.2016

Zimą na przełomie 2015/16 odwiedziliśmy fermy, producentów klatek oraz rzeźnie we Włoszech, Francji, Portugalii oraz Grecji. Naszym celem było pokazanie jak hoduje się przepiórki w Europie. Jak się okazało, ptaki te – choć kojarzone z produktem luksusowym - hodowane są w warunkach, które z luksusem nic wspólnego nie mają.

To pierwsze śledztwo, które zwraca uwagę na warunki chowu tych zwierząt. Rzuciliśmy światło na przemysł, o którym bardzo mało się mówi, a który więzi w klatkach miliony zwierząt rocznie, powodując cierpienie, ale który wytwarza produkty reklamowane jako produkt luksusowy.

Pełna informacja prasowa znajduje się tutaj.

Przepiórki
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).