Ikona wyszukiwania

Eksport żywych zwierząt

Press Release Section Icon 22.02.2016

Miliony eksportowanych poza granice Unii Europejskiej zwierząt cierpią, podczas gdy Komisja Europejska i kraje członkowskie tolerują systematyczne naruszanie prawa unijnego. Według obszernego raportu polskie firmy transportowe również brały udział w tych praktykach i były trzecim przewoźnikiem, który przepisy naruszał najczęściej.

Polska nie eksportuje zwierząt do Turcji, ale polskie firmy transportowe regularnie kursują na takich trasach, wożąc zwierzęta. W raporcie wspomniano, w jaki sposób polskie firmy transportowe nie zastosowały się do obowiązujących przepisów.

Pełna informacja prasowa znajduje się tutaj.

Eksport zwierząt do Turcji

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).