Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 17.05.2024

Już 9 czerwca będziesz mieć szansę wykorzystać swój cenny głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego i pomóc zwierzętom hodowlanym. Nadchodzące wybory stanowią szansę na poprawę życia milionów zwierząt, które każdego roku cierpią z powodu braku odpowiedniej ochrony prawnej. Plany zapowiadanej przez obecną Komisję Europejską w 2020 r. i spodziewanej do końca 2023 r. rewizji prawodawstwa europejskiego w tym zakresie zostały niestety porzucone.

Głosuj dla zwierząt

Razem możemy poprawić los zwierząt wybierając polityków i polityczki do następnej kadencji Parlamentu Europejskiego, którzy jasno opowiadają się za dobrostanem zwierząt.

Smutna owca wyglądająca zza krat

Stworzona w wyniku współpracy naszej fundacji z Eurogroup for Animals, Fundacją Alberta Schweitzera, Otwartymi Klatkami i Fundacją Viva! strona WyboryDlaZwierzat.pl pomoże Wam znaleźć kandydatki i kandydatów, którzy już podpisali Zobowiązanie dla zwierząt oraz wezwać tych, którzy jeszcze tego nie zrobili do przyłączenia się do grona wspierających zwierzęta.

Wśród 10 postulatów Zobowiązania dla zwierząt znajdziemy m.in. zwiększenie efektywności prac KE na rzecz zwierząt, powstrzymanie cierpienia zwierząt podczas transportu, ochronę zwierząt wodnych oraz doprowadzenie do tego, by produkcja żywności była lepsza dla ludzi, zwierząt i planety.

Zachęcamy Was do zapoznania się zarówno z sekcją dla wyborców, jak i dla kandydatów na naszej wspólnej stronie.

Czego oczekujemy?

Przygotowaliśmy także nasz własny dokument przedstawiający główne postulaty rewizji przestarzałych przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt w Unii Europejskiej. Zawiera zwięzłe postulaty dotyczące 4 kwestii: ferm, transportu, uboju oraz oznaczeń żywności. Chcemy, by posłużył on za drogowskaz dla polityków i polityczek następnej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Ruda młoda krowa patrząca w obiektyw

Aktualne przepisy nie spełniają już swoich celów, gdyż nie odzwierciedlają najnowszych doniesień naukowych, lekceważą potrzeby zwierząt i nie spełniają rosnących oczekiwać obywatelek i obywateli UE w zakresie lepszego traktowania zwierząt. Opinię publiczną poznaliśmy w ostatnim Eurobarometrze, licznych ankietach, sondażach i konsultacjach publicznych z ostatnich lat. Świadczy o niej także sukces naszej Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Koniec Epoki Klatkowej”.

Wśród naszych zaleceń znalazło się m.in. wycofanie hodowli klatkowej, wprowadzenie odpowiednich standardów hodowlanych dla każdego gatunku, zakaz rutynowych okaleczeń, ustanowienie bezwzględnych limitów i zakazów w zakresie transportu żywych zwierząt, wprowadzenie bardziej ścisłych regulacji ubojowych oraz obowiązkowego oznakowania metody produkcji na wszystkich produktach pochodzenia zwierzęcego.

Nasze dokładne zalecenia dla władz europejskich znajdziesz w opisie na stronie kampanii lub w szczegółowym dokumencie.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).