Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 25.03.2024

195859 EN Good Farm Animal Welfare 2024

Zapraszamy do aplikowania do tegorocznej edycji naszych międzynarodowych nagród Good Farm Animal Welfare Awards: sieci handlowe, producentów żywności (mięsa, jaj, nabiału), sieci restauracji, sieci hoteli oraz firmy cateringowe.

Głównym celem nagród Good Farm Animal Welfare Awards jest wyróżnienie firm przyczyniających się do poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych oraz zrównoważonego systemu żywnościowego z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nagrody są przyznawane zarówno za wdrożone praktyki dobrostanu lub za publiczne 5-letnie deklaracje zgodnej z naszymi kryteriami.

Główne kategorie nagród to:

Logo Good Egg Award

Good Egg Award: systemy chowu bezklatkowego kur niosek, takie jak chów ściółkowy, wolny wybieg lub systemy ekologiczne.

 

Logo Good Chicken Award

Good Chicken Award: chów ras kurczaków wolniej rosnących o wyższej jakości życia; zapewnienie większej przestrzeni życiowej; naturalnego światła, grzęd i podłoża do dziobania dla stymulowania naturalnych zachowań; humanitarny ubój oraz audyty zewnętrzne i publikowane raporty roczne, dostosowana do zobowiązania Better Chicken Commitment.

Logo Good Dairy Award

Good Dairy Award: wypas krów mlecznych na pastwiskach bez trzymania na uwięzi i monitorowanie kluczowych wskaźników dobrostanu krów, bezpieczny łańcuch dostaw, wyższy poziom dobrostanu cieląt mlecznych.

Logo Good Pig Award

Good Pig Award: wzbogacenie środowiska i nietrzymanie loch w zamknięciu; wzbogacenie środowiska i nieokaleczanie prosiąt.

 

Logo Good Rabbit Award

Good Rabbit Award: chów bezklatkowy dla królic i królików mięsnych, z urozmaiconym środowiskiem, większą przestrzenią życiową i bez rutynowego stosowania antybiotyków.

 

Logo Good Turkey Award

Good Turkey Award: mniejsza gęstość obsady, rasy wolniej rosnące, wzbogacenie środowiska, monitorowanie zdrowia nóg i humanitarny ubój indyków.

Cage Free Award: chów bezklatkowy dla wszystkich gatunków zwierząt w łańcuchu dostaw.

Planet Friendly Award: dla firm podejmujących znaczące zobowiązania do ograniczenia ilości mięsa, nabiału, jaj i ryb w swoich dostawach, przyznawana na trzech poziomach: nagroda Złota - 25% redukcji, Srebrna - 15%, Brązowa - 10% redukcji.

Sustainable Food & Farming Award: systemy rolnictwa regeneracyjnego o wyższym poziomie dobrostanu prowadzące produkcję mięsa, jaj i nabiału w sposób, który chroni i przywraca dziką przyrodę i środowisko.

Innovation and Marketing Awards: wyróżnienie wiodących firm za udane innowacje mające na celu poprawę dobrostanu zwierząt i kampanie marketingowe promujące humanitarne, zrównoważone wybory żywnościowe.

Zapraszamy do aplikacji te zarówno te firmy, już wdrożyły praktyki zgodne z naszymi kryteriami, lub te, które są gotowe do publicznej 5-letniej deklaracji do wdrożenia praktyk zgodnych z naszymi kryteriami. Nagrody nie są limitowane ilościowo w kategorii, najważniejsze jest spełnienie wszystkich kryteriów danej nagrody.

Ostateczny termin składania wniosków: 28 czerwca 2024.

Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 21 października 2024 w Paryżu (lokalizacja w pobliżu SIAL Paris).

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat procesu składania wniosków, kryteriów przyznawania nagród oraz wszelkich pytań, prosimy o kontakt klikając w poniższy przycisk.

Nie jesteś firmą, ale znasz firmę z dobrymi praktykami dobrostanu, do której masz zaufanie? Daj nam także znać!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).