Ikona wyszukiwania

Dajemy rybom głos

News Section Icon Opublikowane 07.03.2024

W naszych działaniach na rzecz polepszenia dobrostanu zwierząt nie zapominamy o rybach. Te często pomijane zwierzęta także doznają okropnego cierpienia w wyniku hodowli przemysłowej. Postanowiliśmy nagłośnić ten temat na forum polskim oraz europejskim.

Plakat z hasłem Ryby czują ból - wyłuskasz dla nich odrobinę współczucia?

Plakaty w centrum Warszawy

Dziś przy wejściu do metra Centrum w Warszawie, na tak zwanej „patelni” pojawiły się nasze nowe plakaty zwracające przechodniom uwagę na los ryb. Plakaty wykorzystują zdjęcia z naszego niedawnego śledztwa na polskich fermach pstrągów, na których widać, że ryby nie są traktowane jak istoty czujące.

Plakat z rybami na tle Pałacu Kultury w Warszawie

Ryby często żyją w opłakanych warunkach i są zabijane bez wystarczającego ogłuszenia, czasami nawet sprzedawane wciąż żywe wsadzone do plastikowej torby bez wody, gdzie się duszą. Chcemy uzmysłowić to wszystko ludziom, by wpłynąć na ich postrzeganie ryb jako zwierząt czujących. Chcemy też jasno przedstawić nieakceptowalne warunki, w jakich są one hodowane i uśmiercane. 

Plakat z hasłem Ryby czują ból - wyłuskasz dla nich odrobinę współczucia?

Przy okazji wywieszenia plakatów warto przypomnieć także nasz krótki film na temat podwodnego życia ryb z narracją aktorki Magdaleny Popławskiej:

Oficjalne przekazanie Waszych rysunków

Pod koniec zeszłego roku prosiliśmy Was o nadesłanie rysunków szczęśliwych ryb – w tym tygodniu przekazaliśmy je Komisji Europejskiej w postaci fotoksiążki. Udało się zebrać w sumie prawie 550 rysunków, z czego ponad 150 od Was. Może poznajecie nawet swoje dzieła na zdjęciach.

Wręczenie fotoksiążki przedstawicielowi Komisji Europejskiej

Mamy nadzieję, że dzięki opiniom ekspertów i Waszym pracom uda się przekonać Komisję do zniwelowania kluczowej luki w prawodawstwie UE, która pozostawia ryby bez należytej ochrony i naraża je na niewyobrażalne cierpienie.

Okładki fotoksiążki z rysunkami ryb
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).