Ikona wyszukiwania

Kolaż nadziei dla ryb

News Section Icon Opublikowane 12.02.2024

Philip Lymbery i Charlotte Reid trzymający nasz banner przed Komisją Europejską

7 lutego protestowaliśmy przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli na rzecz praw ryb. Domagaliśmy się wprowadzenia konkretnych przepisów chroniących ryby przed zupełnie zbędnym cierpieniem, którego doświadczają w aktualnym systemie hodowli.

Kolaż rysunków ryb z podpisem "Chcemy mocniejszego prawodawstwa dla ryb" po angielsku
tłum. Chcemy mocniejszego prawodawstwa dla ryb

Przed siedzibą Komisji pojawił się „kolaż nadziei” – wielki baner z wszystkimi Waszymi rysunkami szczęśliwych ryb. Dzięki Waszemu wsparciu do Komisji Europejskiej trafi także imponująca fotoksiążka - dzieło sztuki wypełnione ponad 500 rysunkami które dotarły do nas z całej Europy! 

Okładka fotoksiążki z rysunkami ryb

Każdy rysunek jest wezwaniem do poprawy dobrostanu ryb w Europie. Trafią one do Komisji Europejskiej razem z listem podpisanym przez ekspertów i aktywistów apelującym o wprowadzenie praw chroniących ryby hodowlane przed cierpieniem. 

Wyniki naszego tajnego śledztwa na fermie pstrągów w Polsce jasno pokazują jak bardzo potrzebne są nowe przepisy. Ryby są w koszmarny sposób zarówno hodowane i zabijane. Często są duszone, miażdżone, a nawet pakowane żywcem na fermach w całej UE z powodu braku jasnych i skutecznych przepisów dotyczących poszczególnych gatunków. Niestety, bez legislacji dostosowanej do anatomii ryb, która różni się od tej zwierząt lądowych, nie jest możliwe zapewnienie rybom lepszego losu.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).