Ikona wyszukiwania

Dołącz do szturmu na Twitterze o Koniec Epoki Klatkowej

News Section Icon Opublikowane 06.09.2023

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen podczas przemówienia na niebieskim tle

13 września przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprezentuje priorytety Unii Europejskiej na przyszły rok. Musimy upewnić się, że znajdzie się wśród nich wycofanie hodowli klatkowej. Dołącz do szturmu na Twitterze, by zwiększyć presję na koniec klatek!

Kliknij w przycisk pod jednym z poniższych tweetów (lub we wszystkie!), by zapostować apel do Ursuli von der Leyen.

Uwaga: Twitter zmienił nazwę na X. Zwyczajowo używamy starej nazwy Twitter, ale poniższe przyciski przeniosą Cię do platformy pod nazwą X.

Tweet 1

1,4 miliona Europejczyków chce końca hodowli klatkowej i czeka na propozycję nowych przepisów. 👉 @vonderleyen, proszę o wskazanie daty wycofania klatek z UE podczas przyszłotygodniowego #SOTEU. @PVanKemseke @VDombrovskis @MarosSefcovic @SKyriakidesEU @jwojc #EndTheCageAge

Tweet 2

Hodowla klatkowa to przeżytek powodujący cierpienie milionów zwierząt 💔 @vonderleyen, proszę o deklarację podczas przyszłotygodniowego #SOTEU, kiedy UE wycofa klatki. @PVanKemseke @VDombrovskis @MarosSefcovic @SKyriakidesEU @jwojc #EndTheCageAge

Tweet 3

Komisja Europejska obiecała, że przedstawi prawo wycofujące klatki z hodowli. To za mało – czas działać! @vonderleyen, proszę o deklarację podczas przyszłotygodniowego #SOTEU, kiedy UE wycofa klatki. @PVanKemseke @VDombrovskis @MarosSefcovic @SKyriakidesEU @jwojc #EndTheCageAge

Tweet 4

Cztery lata temu 1,4 miliona Europejczyków zjednoczyło się przeciw klatkom ✊ Teraz czas na konkrety! @vonderleyen, proszę o wskazanie daty wycofania klatek z UE podczas przyszłotygodniowego #SOTEU. @PVanKemseke @VDombrovskis @MarosSefcovic @SKyriakidesEU @jwojc #EndTheCageAge

Jeśli nie posiadasz konta na Twitterze, załóż je już teraz, by wziąć udział w akcji! Założenie konta jest bardzo szybkie, a jego posiadanie w pełni darmowe. Pozwoli Ci ono naciskać na polityków i polityczki, by zmienili prawo na lepsze dla zwierząt.

Dlaczego to ważne właśnie teraz?

13 września br. przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi ostatnie orędzie w swojej kadencji pt. „State of the Union” („O stanie Unii”). Zaprezentuje w nim priorytety Unii Europejskiej na przyszły rok, opierając się na sukcesach i osiągnięciach UE z ostatnich lat.

Nie możemy dopuścić do tego, by pominęła kluczowe inicjatywy dla zwierząt hodowlanych, w tym długo oczekiwane wycofanie hodowli klatkowej. Oczekujemy, że Komisja Europejska wywiąże się ze swojego zobowiązania i przedstawi nowe przepisy zakazujące stosowania klatek w nadchodzącej rewizji prawa dotyczącego dobrostanu zwierząt.

Dlatego dziś, 6 września organizujemy szturm na Twitterze, by przypomnieć Ursuli von der Leyen o naszych postulatach i dać jej znać, że Europejczycy i Europejki oczekują jasnych deklaracji dotyczących zakończenia Epoki Klatkowej w jej przemówieniu.

Co jeszcze możesz zrobić?

Udostępnij tę stronę swoim bliskim i znajomym na Facebooku lub w emailu i zaproś ich do dołączenia do szturmu dla zwierząt właśnie dziś!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).