Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 16.03.2023

Od dziś przez najbliższe 30 dni osoby przejeżdżające lub przechodzące przez ulicę Wołoską w Warszawie nie będą mogły nie zauważyć naszego wielkiego billboardu.

Na ponad 220 metrach kw. plakatu umieściliśmy zdjęcia z naszego śledztwa na fermach królików hodowanych na mięso w Polsce oraz apel o podpisywanie naszej petycji skierowanej do ministra rolnictwa.

Wysoki billboard na wieżowcu ze zdjęciami królików w klatkach i apelem o podpisanie petycji koniecepokiklatkowej.pl

Panie ministrze, apelujemy!

Billboard wzywa Warszawiaków i Warszawianki do złożenia podpisów pod petycją skierowaną do polskiego ministra rolnictwa, by poparł wycofanie hodowli klatkowej w Polsce i całej Unii Europejskiej.

Fragment billboardu pokazujący zdjęcie królików w klatce oraz tekst: Całe życie w klatce. Powiedz "dość" w ich imieniu

Unijne przepisy dotyczące hodowli klatkowej mają się zmienić dzięki zainicjowanej przez nas inicjatywie obywatelskiej „Koniec Epoki Klatkowej – End the Cage Age”. W 2021 roku Komisja Europejska, w odpowiedzi na złożony przez nas projekt, zobowiązała się wycofać klatki z hodowli zwierząt w całej UE. Tak zmienione prawo pomoże w sumie ponad 300 milionom europejskich zwierząt.

Potrzebne jest jednak poparcie krajów członkowskich, by wycofanie okrutnej hodowli klatkowej stał się rzeczywistością. Dlatego zachęcamy wszystkie osoby o wielkim sercu dla zwierząt do dołączenia się do naszego apelu i wezwania ministra rolnictwa do poparcia zakazu!

Klatki na ulicach polskich miast

Od początku działalności Compassion in World Farming Polska pracujemy nad zwiększeniem społecznej świadomości problemu hodowli klatkowej. Regularnie ujawniamy okropne warunki panujące na fermach na ulicach największych miast. Nasz ostatnie kampanie pokazywały między innymi materiały ze śledztwa na fermach loch przeprowadzonego w 2022 roku oraz z wcześniejszych śledztw na fermach cieląt, loch i kur.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).