Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 07.06.2022

Potrzebujemy Cię: Dołącz do szturmu

14 czerwca dołącz do największego szturmu na Twitterze dla zwierząt cierpiących w transporcie.

Office 365 | Outlook | Google | Apple

Jeśli nie posiadasz konta na Twitterze, załóż je teraz, by 14 czerwca móc wziąć udział w akcji. Założenie konta jest proste i darmowe. Pozwoli Ci brać udział w wielu akcjach dla zwierząt!

Dlaczego teraz?

Każdego roku zwierzęta hodowlane przewożone są na duże odległości w warunkach dalekich od sielankowych.

Te „Piekielne Podróże” muszą zakończyć się TERAZ. Obchodzony 14 czerwca Międzynarodowy Dzień „Stop Transportowi Żywych Zwierząt” jest idealną okazją, by dać głos milionom zwierząt i przeciwdziałać transportom na duże odległości.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek musimy wypowiedzieć się przeciwko odrażającemu traktowaniu transportowanych zwierząt. Dajmy do zrozumienia decydentom, że obywatele UE chcą raz na zawsze zakazać tego okrutnego procederu.

Obecne przepisy unijne dotyczące transportu i eksportu żywych zwierząt są przestarzałe i okrutne. Wielokrotnie śledztwa organizacji takich jak nasza ujawniały, że państwa członkowskie UE nie egzekwują przepisów – a nawet jeśli prawo jest przestrzegane, zwierzęta wciąż cierpią w okropnych warunkach.

Unia Europejska jest obecnie w trakcie przeglądu i rewizji przepisów regulujących transport żywych zwierząt w granicach UE oraz ich eksport poza Unię. 14 czerwca korzystamy z okazji, aby przypomnieć decydentom, że europejscy obywatele sprzeciwiają się okrutnemu traktowaniu zwierząt, które jest dozwolone na mocy prawa obowiązującego w UE.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).