Ikona wyszukiwania

Prezeska Compassion na liście Forbes

News Section Icon Opublikowane 01.01.2022

Z ogromną przyjemnością możemy poinformować, że Małgorzata Szadkowska, prezeska naszej fundacji, znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych i inspirujących kobiet roku Forbes Women Polska! Lista wyraża uznanie dla postaw, zawodowych osiągnięć i inicjatyw, które zwróciły uwagę redakcji Forbes w 2021 roku.

Małgorzata Szadkowska

 

Sama laureatka o wyróżnieniu powiedziała tak:

To naprawdę wspaniałe wyróżnienie znaleźć się w tak doborowym towarzystwie liderek politycznych, artystek, aktywistek, naukowczyń, innowatorek - kobiet, które bardzo szanuję i podziwiam, ponieważ sama jestem fanką wielu z nich. Na liście widzę Polki, które pracują nad lekami na nieuleczalne choroby, uczestniczki Powstania, widzę Prezydentowe i zdobywczynie medali olimpijskich. Ja zostałam wyróżniona za pracę na rzecz zwierząt... które trafiają na nasze talerze. Temat trudny, bo zwierzęta te - traktowane tak odmiennie od naszych domowych - pozostają wciąż zapomniane.
W 2015 roku pojechałam pierwszy raz na fermę przemysłową i zobaczyłam jak zamyka się zwierzęta w ciasnych klatkach. Nie jadłam już wtedy mięsa od lat i nie sądziłam, że cokolwiek mnie zaskoczy. Wizyta na fermie okazała się jednak dość wstrząsającym doświadczeniem. Uparłam się wtedy na pokazanie prawdy o hodowli klatkowej. Kilkanaście miesięcy później byliśmy gotowi i opublikowaliśmy pierwsze w Polsce śledztwa pokazujące jak wyglądają realia zwierząt zamykanych w klatkach. Dziś już naukowcy są pewni, że w obliczu kryzysu klimatycznego, utraty bioróżnorodności i faktu, że dopalamy mięsem planetę, musimy zmienić naszą dietę. To zarazem trudne i tak proste do zrobienia. Wiem jednak, że to, co się dzieje na fermach przemysłowych i w rzeźniach nie jest warte tych kilkunastu minut naszego talerza i ryzyka zniszczenia planety. I głęboko wierzę, że uda nam się tej katastrofy uniknąć - w przeciwnym wypadku nie miałabym żadnej motywacji do swojego codziennego i dalszego działania! Dziękuję za to wyróżnienie, docenienie mnie i mojej fundacji Compassion in World Farming Polska.

 

My dziękujemy Małgosi za jej odwagę i zaangażowanie i ogromnie gratulujemy. Przed nami jeszcze wiele wspólnych, wspaniałych projektów, w których będzie walczyć o zwierzęta i ich los. Gratulujemy również wszystkim kobietom wyróżnionym na liście Forbes i zgadzamy się ze zdaniem, które otwiera tę listę: kobiety zmieniają świąt na lepsze!

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).