Ikona wyszukiwania

Wanna nie dla karpia

News Section Icon Opublikowane 15.12.2021

Karp2021 M1

Naszą tegoroczną akcję na rzecz żywych karpi przeprowadziliśmy w tym roku na ulicach Warszawy, przed centrum handlowym Wars Sawa Junior. Na stoisku przy ulicy Marszałkowskiej podpisać można było petycję w sprawie zakazu sprzedaży żywych karpi, a także złożyć podpis na symbolicznej pocztówce do Ministra Rolnictwa. Swój podpis złożyła tam m.in. Maja Ostaszewska, która wielokrotnie wspierała nas już w naszych akcjach. Do działania na rzecz karpi sprzedawanych na świątecznych stoiskach zachęcał także karp Krzyś, czyli nasza znana, smutna świąteczna maskotka.

- Zarówno nasz sondaż, jak i reakcje ludzi na naszym stoisku pokazują, że zakaz sprzedaży żywych karpi powinien natychmiast wejść w życie. Polki i Polacy nie chcą kontynuować tego krwawego świątecznego zwyczaju

– komentuje dr Krzysztof Wojtas, dyrektor zespołu ds. dobrostanu ryb i ochrony środowiska wodnego w naszej fundacji.

O sondażu, o którym mowa, pisaliśmy na początku grudnia. Przeprowadzony został w listopadzie przez CBOS, na nasze zlecenie. Wedle jego wyników, 59,3% mieszkańców Polski popiera zakaz sprzedaży żywych karpi, jeśli w sklepach dostępna byłaby opcja kupna karpia już gotowego w postaci dzwonków lub płatów lub całych tuszy. Karp w takich formach jest powszechnie dostępny w sklepach, a więc warunek, pod którym większość respondentów zgadza się na zakaz sprzedaży żywego karpia, jest już spełniony.

Obrazki z Marszałkowskiej

A to, co działo się wczoraj na ulicach Warszawy, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach:

Karp2021 M2
Karp2021 M3
Karp2021 M4
Karp2021 M5

Petycja

Przypominamy, że naszą petycję dotycząca zakazu sprzedaży żywych karpi wciąż można podpisać online. Wystarczy kilka kliknięć, by pomóc tym, dla których święta nigdy nie są wesołe…

 

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).