Ikona wyszukiwania

List europosłów i europosłanek

News Section Icon Opublikowane 29.04.2021

Lady holding end the cage age campaign poster

Koniec Epoki Klatkowej nie zwalnia tempa. Tym razem naszą inicjatywę poparło 101 europosłanek i europosłów, którzy wezwali do wygaszenia hodowli klatkowej. Poprzez list do Komisji Europejskiej, eurodeputowani i eurodeputowane przyłączają się do 1,4 miliona osób, które podpisały się pod Europejską Inicjatywą Obywatelską "Koniec Epoki Klatkowej".

Treść listu

List do Komisji został napisany po wysłuchaniu w Parlamencie Europejskim 15 kwietnia, podczas którego nasza inicjatywa uzyskała ogromne poparcie europosłów i innych kluczowych instytucji UE, w tym członków Komisji (ze szczególnym uwzględnieniem komisarza UE ds. rolnictwa – Janusza Wojciechowskiego). W swoim liście europosłowie wzywają Komisję Europejską do rewizji dyrektywy 98/58 w sprawie ochrony zwierząt hodowlanych, "w celu jak najszybszego położenia kresu niepotrzebnemu okrucieństwu hodowli klatkowej".

"Aby zgodnie ze strategią "Od pola do stołu" i Europejskim Zielonym Ładem, nasze systemy żywnościowe stały się odporne na kryzysy, potrzebujemy odważnych działań. Wzywamy Komisję, aby pierwszym krokiem ku temu stało się zakończenie praktyki stosowania klatek w hodowli" – piszą europosłowie i europosłanki.

Sygnatariusze listu zwracają również uwagę na problem importu produktów zwierzęcych do UE. „Komisja powinna również zapewnić, że wszystkie produkty importowane do UE spełniają jej standardy, w tym przyszłe wymogi dotyczące hodowli bezklatkowej" – dodają w liście.

Poparcie polskich eurodeputowanych

List podpisała czwórka polskich eurodeputowanych: Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Sylwia Spurek oraz Róża Thun. To wsparcie wiele dla nas znaczy: presja polityków może wywrzeć znaczący wpływ na ostateczną decyzję Komisji Europejskiej w sprawie Końca Epoki Klatkowej. Jej oficjalnie ustosunkowanie się do naszej inicjatywy nastąpi w ciągu trzech miesięcy od wysłuchania w Parlamencie Europejskim.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).