Ikona wyszukiwania

Powstała Światowa Federacja na rzecz Zwierząt!

News Section Icon Opublikowane 15.02.2021

Wfa First Post Launch Fb

 

8 lutego byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. 18 organizacji zajmujących się ochroną i dobrostanem zwierząt, zrzeszyło się w ramach World Federation for Animals (WFA), czyli Światowej Federacji na rzecz Zwierząt. Niezwykle nam miło poinformować, że jako Compassion in World Farming International jesteśmy jedną z organizacji założycielskich!

Wizja świata, jaka stoi u podstaw Światowej Federacji na rzecz Zwierząt, jest prosta. To świat, w którym każde czujące zwierzę jest otoczone szacunkiem, mają one możliwość przeżycia dobrego życia, a ich dobrostan jest chroniony.

WFA będzie początkowo działać przede wszystkim w Nairobi i Nowym Jorku, czyli miastach, w których zapadają najważniejsze międzynarodowe decyzje dotyczące zwierząt. Dodatkowe centrum administracyjne federacji będzie znajdować się w Brukseli.

Dlaczego to takie ważne?

Mówiąc wspólnym głosem, jesteśmy silniejsi i możemy wywierać jeszcze większy wpływ na światowych i krajowych decydentów. Jak dotąd – w przeciwieństwie do wielu innych sektorów działalności pozarządowej czy branż biznesowych – organizacje zajmujące się ochroną i dobrostanem zwierząt nie miały reprezentacji takiej jak WFA, co osłabiało nasz głos i siłę wpływu na najważniejsze decyzje polityczne dotyczące zwierząt.

Nowopowstałe WFA będzie skuteczniej wpływać na decyzje światowych instytucji, takich jak choćby Organizacja Narodów Zjednoczonych i jej poszczególne agendy. Decyzji, które są decydujące dla losów miliardów zwierząt na całym świecie.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).