Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 04.06.2020

Każdego roku miliony zwierząt na całym świecie

Każdego roku na całym świecie miliony zwierząt hodowlanych są transportowane na ogromne odległości. Droga, na którą są skazane jest dramatem, którego wiele z nich nie przetrwa. Stłoczenie, stres, ekstremalne odwodnienie, wyczerpanie, głód, upadki, stratowanie przez inne zwierzęta - śmierć. Oto, na co są narażone. Te, które przeżyją, dotrą do celu podróży tylko po to, by zginąć okrutną śmiercią z ręki ubojowca.

Każdego roku 14 czerwca obrońcy zwierząt łączą swój głos w globalnym proteście przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt.

W tym roku nie możemy spotkać się żywo, ale dopilnujemy, by nasz wspólny głos odbił się szerokim echem w międzynarodowej akcji online.

Międzynarodowy Dzień Akcji

SLT BANNER

Spotykamy się na finale akcji online w niedzielę 14 czerwca 2020.

 1. Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku już dziś, by być na bieżąco! Zaproś do udziału swoich znajomych.
 2. Już dziś lub w sam dzień akcji nałóż dedykowaną nakładkę na swoje zdjęcie profilowe na Facebooku.
 3. Zrób selfie:
  Pobierz specjalny filtr na urządzenie mobilne:
  FB: filtr z owcą, filtr z cielakiem
  Instagram: filtr z owcą, filtr z cielakiem
 4. Napisz na kartce, dlaczego chcesz zakończyć transport żywych zwierząt i opublikuj zdjęcie na naszym wydarzeniu na FB (możesz pobrać i wydrukować podkładkę - pobierz lub użyć czystej karki A4). 
 5. Jeśli masz Twittera, weź udział w twitterowej burzy, w niedzielę 14 czerwca w godzinach 11-13.
 6. Podpisz naszą PETYCJĘ przeciwko transportom
SLT Supporters

Transport żywych zwierząt - dramaty ostatnich miesięcy

W listopadzie 2019 roku w wyniku przewrócenia przeładowanego statku transportujacego owce z Rumunii do Arabii Saudyjskiej śmierć poniosło 14 tysięcy tych zwierząt!
To niezwykle drastyczny przykład tego, jak źle może skończyć się przedkładanie chęci zysku nad dobrostan i bezpieczeństwo transportowanych zwierząt.

Wybuch pandemii COVID-19 uniemożliwił ludziom międzynarodowe podróże i zamknął na wiele miesięcy granice. POMIMO TO haniebny handel żywymi zwierzętami trwał. Dotyczy to zarówno międzykrajowych, jak i międzykontynentalnych transportów. Wciąż jeszcze żywe jest wspomnienie wielogodzinnej gehenny zwierząt w transportach na polskich granicach.

Działaj!

Jak wiele tego typu tragedii musi się zdarzyć, zanim decydenci powiedzą dość? Nie zamierzamy czekać, aż się zreflektują.

Dlatego pomóż nam uświadomić innym ludziom dramat zwierząt i pokazać politykom oraz przemysłowi hodowlanemu, że to okrucieństwo musi się skończyć. TERAZ! Zapamiętaj datę: NIEDZIELA, 14 CZERWCA 2020 i dołącz do wydarzenia na FB, by być na bieżąco!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).