Search icon

News Section Icon Opublikowane 06.06.2020

2 czerwca 2020 r. Dr Jane Goodall przemówiła na naszej konferencji online: „Pandemie, dzika przyroda i intensywna hodowla zwierząt”, gdzie ostrzegła liderów UE, że bezczynność „może doprowadzić do końca naszego gatunku Ziemi”.

- Sprowadziliśmy to na siebie z powodu naszego absolutnego braku szacunku dla środowiska i dla zwierząt - powiedziała przywódcom UE Jane Goodall, legendarna badaczka, założycielka Jane Goodall Institute i ONZ Messenger of Peace - Nasz brak szacunku dla dzikich zwierząt i dla zwierząt hodowlanych doprowadził do powstania środowisk, w których choroby mogą się rozprzestrzeniać, przekraczać barierę gatunkową, przenosić ze zwierząt na ludzi .

- Jeśli będziemy postępować jak zwykle, to wreszcie doprowadzimy do końca życia naszego gatunku na Ziemi - ostrzegała dr Jane Goodall.

Banner Strona Www Pandemic Petition

W naszej konferencji głos zabrali także Komisarz UE ds. Zdrowia Stella Kyriakides i komisarz UE ds. Rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz siedmioro posłów i posłanek do Parlamentu UE.

Philip Lymbery, dyrektor Generalny Compassion In World Farming w swojej wypowiedzi podkreślił, że „dziś potrzebne są duże zmiany”. W konferencji na żywo wzięło udział prawie 1300 uczestników.

„Pandemie, dzika przyroda i intensywna hodowla zwierząt” - wideo z konferencji

Więcej informacji

Program i biografie prelegentów i współprowadzących znajdziesz tutaj.

Przesłanie Philipa Lymbery, dyrectiora generalnego Compassion In World Farming do Komisji Europejskiej i parlamentarzystów z UE podczas webinaru można znaleźć tutaj.