Ikona wyszukiwania

Jane Goodall: "Jeśli nie zmienimy postępowania, to będzie nasz koniec."

News Section Icon Opublikowane 06.06.2020

2 czerwca 2020 r. Dr Jane Goodall przemówiła na naszej konferencji online: „Pandemie, dzika przyroda i intensywna hodowla zwierząt”, gdzie ostrzegła liderów UE, że bezczynność „może doprowadzić do końca naszego gatunku Ziemi”.

- Sprowadziliśmy to na siebie z powodu naszego absolutnego braku szacunku dla środowiska i dla zwierząt - powiedziała przywódcom UE Jane Goodall, legendarna badaczka, założycielka Jane Goodall Institute i ONZ Messenger of Peace - Nasz brak szacunku dla dzikich zwierząt i dla zwierząt hodowlanych doprowadził do powstania środowisk, w których choroby mogą się rozprzestrzeniać, przekraczać barierę gatunkową, przenosić ze zwierząt na ludzi .

- Jeśli będziemy postępować jak zwykle, to wreszcie doprowadzimy do końca życia naszego gatunku na Ziemi - ostrzegała dr Jane Goodall.

Banner Strona Www Pandemic Petition

W naszej konferencji głos zabrali także Komisarz UE ds. Zdrowia Stella Kyriakides i komisarz UE ds. Rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz siedmioro posłów i posłanek do Parlamentu UE.

Philip Lymbery, dyrektor Generalny Compassion In World Farming w swojej wypowiedzi podkreślił, że „dziś potrzebne są duże zmiany”. W konferencji na żywo wzięło udział prawie 1300 uczestników.

„Pandemie, dzika przyroda i intensywna hodowla zwierząt” - wideo z konferencji

Więcej informacji

Program i biografie prelegentów i współprowadzących znajdziesz tutaj.

Przesłanie Philipa Lymbery, dyrectiora generalnego Compassion In World Farming do Komisji Europejskiej i parlamentarzystów z UE podczas webinaru można znaleźć tutaj.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).