Ikona wyszukiwania

Świnie w kojcach porodowych

News Section Icon Opublikowane 26.05.2020

Trzy lata temu w Dzień Matki razem z aktorką, ale przede wszystkim mamą - Pauliną Holtz, opublikowaliśmy śledztwo z ferm świń (ZOBACZ TUTAJ). To było pierwsze tego typu śledztwo w Polsce. Zrobiliśmy to, aby pokazać, jak hoduje się świnie i żeby ujawnić niewygodną prawdę, której przemysł hodowlany nie chce nikomu pokazać.

Jestem Matka
Kampania z 2017 roku: "JESTEM MATKĄ - WSPÓŁCZUJĘ". Zobacz >>


Mamy na myśli ukryte za murami ferm klatki, w których zamyka się świnie, tylko dlatego, że zostaną matkami. Specjalne klatki nazywane są „kojcami porodowymi” lub „jarzmem porodowym”, a hodowcy opisują je jako „dwie przegrody z metalowymi rurami tak ukształtowane, aby możliwe było wprowadzenie lochy i jej zablokowanie”. Brzmi to jak koszmar.

Świnie mają inteligencję na poziomie trzyletniego dziecka. Rozróżniają lustra od okna i doskonale wiedzą, że to lustro pokazuje odbicie rzeczywistości. Potrafią korzystać z joysticka, aby na monitorze pokazać widziane wcześniej obrazy, które zapamiętały i nucą swoim dzieciom do snu.

Te niezwykle mądre zwierzęta w hodowli przemysłowej zostają unieruchomione pomiędzy metalowymi prętami i skazane na przymusowe zamknięcie na wiele tygodni. Bez możliwości obrócenia się, biegania i zabawy ze swoimi dziećmi, bez żadnego dostępu do słońca i trawy. Przymusowe zamknięcie i monotonia…

PET PIG 000 Farrowing Cage 2

 

W tegoroczny Dzień Matki aktorka Paulina Holtz wystąpiła w kolejnym krótkim video, z nową wiadomością. 

Zmieniła się rzeczywistość, na którą wpłynął tak bardzo koronowirus, ale niestety nic nie zmieniło się dla świn-matek w ostatnich trzech latach. Wciąż cierpią w Epoce Klatkowej, a my dalej zbieramy podpisy, aby je stamtąd wyciągnąć. Na tę chwilę podpisów mamy prawie 70 000.

 

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).