Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 06.11.2019

Każdego roku tysiące koni hoduje się tylko po to, żeby z ich krwi pozyskać hormony stosowane w przemysłowej hodowli świń. Blisko 2 miliony osób podpisało się pod petycją za zakazaniem importu końskiej krwi do UE. 11 listopada sprawą ma zająć się komisja Parlamentu Europejskiego. Możesz pomóc zwiększyć nacisk na europosłów. Podpisz petycję na stronie Parlamentu Europejskiego! Wyraź swój sprzeciw wobec okrucieństwa zadawanego koniom!

Fermy Krwi

Ponad 10 000 klaczy hodowanych jest na fermach krwi w Argentynie i Urugwaju w celu pozyskania z ich krwi hormonu PMSG (eCG). Hormon ten stosuje się w Europie w przemysłowej hodowli zwierząt do stymulacji rui u świń, żeby przyspieszyć hodowlę zwierząt na mięso. Importerami hormonu są europejskie firmy farmaceutyczne. Zwierzętom pobiera się duże ilości krwi – nawet 10 litrów dwa razy w tygodniu, bez względu na ich wagę i stan zdrowia, podczas gdy dopuszczalna maksymalna ilość w Europie wynosi 3375-4500 ml na miesiąc, w zależności od wagi klaczy. Rocznie 30% klaczy pada z wycieńczenia lub jest wysyłanych do rzeźni, bo nie mogą już zachodzić w ciążę. Krew jest pobierana między 40 a 120 dniem ciąży. Aby można było to zrobić dwa razy w roku, ciąża klaczy zostaje przerwana po upływie 100 dni. Obecnie w Argentynie aborcji dokonuje się za pomocą zastrzyku, podczas gdy w Urugwaju ręcznie - przez przebicie błon płodowych. Każdego roku usuwa się ponad 20 000 źrebiąt.

Więcej o wynikach śledztwa przeprowadzonego na fermach końskiej krwi w Ameryce Południowej przez Animal Welfare Fundation / Tierschutzbund Zürich możesz przeczytać tutaj.

2 miliony za zakończeniem cierpienia koni

Po publikacji szokującego raportu organizacje prozwierzęce zebrały blisko 2 miliony podpisów pod petycją zamieszczoną na platformie Avaaz - za zakazem importu hormonów z ferm z Ameryki Południowej. Tak duże poparcie społeczne dla sprawy sprawiło, że Parlament Europejski, który początkowo nie chciał zająć się sprawą importu PMSG, będzie nad nią obradował już 11 listopada. By zwiększyć nacisk na polityków, petycja zamieszczona została także na oficjalnej stronie z petycjami do Parlamentu Europejskiego, gdzie można wyrazić dla niej swoje poparcie.

Podpisz petycję do Parlamentu Europejskiego

Podpisanie petycji na stronie Parlamentu Europejskiego jest nieco bardziej skomplikowane, niż w przypadku większości internetowych petycji. Warto jednak poświęcić chwilę, by pomóc zatrzymać cierpienie koni. Jeśli chcesz przeczytać treść petycji, kliknij tutaj.

Krok po kroku tłumaczymy, jak to zrobić:

  1. Zarejsetruj się na stronie z petycjami do Parlamentu Europejskiego wypełniając formularz - kliknij tutaj.
  2. Potwierdź rejestrację klikając w link otrzymany w wiadomości e-mail (uwaga, czasem na mail aktywacyjny trzeba poczekać kilka minut)
  3. Zaloguj się na stronie z petycjami Parlamentu Europejskiego na utworzone konto (kliknij „Login” na niebieskim pasku w prawym górnym rogu strony).
  4. Wejdź na stronę petycji w sprawie zakazu importu końskiej krwi do UE klikając tutaj lub wpisując PMSG w okienku wyszukiwania w prawym górnym rogu strony.
  5. Kliknij przycisk „Poprzyj tę petycję” znajdujący się po prawej stronie pod danymi i streszczeniem petycji. (Uwaga - przycisk nie wyświetla się, jeśli nie jest się poprawnie zalogowanym do systemu - patrz punkt 3.)
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).