Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 09.10.2019

We wtorek, 8 października, odbyło się wydarzenie w związku z zakończeniem zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej”. Świętowaliśmy nasz wspólny wielki sukces oraz daliśmy wyraźny sygnał Komisji Europejskiej, że dopilnujemy, by głos 1 617 405 obywatelek i obywateli nie został zignorowany.

W całej Europie w klatkach przetrzymywanych jest ponad 300 milionów zwierząt, które cierpią będąc pozbawionymi możliwości wyrażania swoich naturalnych zachowań. Przez ostatni rok zbieraliśmy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską za zakazaniem stosowania klatek w hodowli zwierząt. W zbiórkę zaangażowanych było 170 organizacji pozarządowych oraz tysiące wolontariuszek i wolontariuszy. Pod inicjatywą podpis złożyło 1 617 405 osób (w tym ponad 80 000 z Polski). To największe w historii tego typu przedsięwzięcie walki o poprawę dobrostanu zwierząt hodowlanych.

We wtorek w Brukseli świętowaliśmy ten historyczny sukces pokazujący, jak ważną sprawą dla obywatelek i obywateli z całej Europy jest poprawa losu zwierząt. Podczas wydarzenia swoje przemówienia wygłosili europosłowie i europosłanki (w tym m.in. Sylwia Spurek) oraz Philip Lymbery – prezes Compassion In World Farming będącego autorem inicjatywy. Zaprezentowano także filmy pokazujące przebieg inicjatywy i zaangażowanie znanych osób w kampanię. Na wydarzeniu obecna była przywieziona z Holandii 10-metrowa rzeźba świnii skaczącej „ku wolności”. Rozwinięto również okrągły 18-metrowy baner z jasnym przekazem do Komisji Europejskiej „Dla zwierząt. Zakończmy hodowlę klatkową”.

DSC1179
DSC04271
DSC0942
DSC0280
DSC0396
DSC0296
DSC0637
DSC0356
DSC0968
DSC0373
DSC0383
DSC0403

Zebranie tak wielkiego poparcia dla inicjatywy zakazu hodowli klatkowej to olbrzymi sukces. To jednak dopiero początek długiej drogi do realizacji naszych postulatów. W kolejnych miesiącach będziemy dalej działać, by głos obywatelek i obywateli został uwzględniony przez Komisję Europejską i aby w całej UE wprowadzono przepisy znacznie zmniejszające cierpienie zwierząt hodowlanych.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).