Ikona wyszukiwania

News Section Icon Opublikowane 17.06.2019

Upał, brak wody, wycieńczenie – taką cenę płacę zwierzęta przewożone na duże odległości. 14 czerwca 2019 r. odbył się kolejny międzynarodowy dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt – pod hasłem “Stop Transportowi Żywych Zwierząt”.

Ponad 120 wydarzeń zostało zorganizowanych przez kilkadziesiąt organizacji, z 41 państw świata m.in.: w USA, Włoszech, Turcji, Australii, Holandii, RPA, Izraelu i Polsce. Polskie organizacje zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych – Compassion Polska i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva zorganizowały wydarzenia w 12 polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Sopocie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Pile, Rzeszowie, Słupsku i Bydgoszczy.

Po ulicach Warszawy, przez cały dzień, jeździły samochody z wielkimi zdjęciami dokumentującymi realia transportów. Zwierzęta skazywane na długie podróże cierpią, często umierają, zanim skończą swą ostatnią podróż lub są zabijane w okrutny sposób już na miejscu. Regularne śledztwa i kontrole transportów potwierdzają, że nie da się zapewnić przewożonym zwierzętom ochrony ani opieki, a materiały z tych śledztw pokazują przerażający obraz, jaki kryje się za ścianami ciężarówek. Handel żywymi zwierzętami jest niepotrzebny i może być z łatwością zamieniony na handel mięsem. Zachęcaliśmy więc do podpisania listu skierowanego do Komisji Europejskiej, pod którym wciąż zbierane są podpisy.

 

Międzynarodowy Dzień Akcji organizowany był po raz czwarty, a jego inicjatorem jest Compassion Polska, której udało się już doprowadzić do zlikwidowania dopłat do eksportu żywych zwierząt poza Unię Europejską.

Tak było w Warszawie!

_MG_0962.jpg
_MG_0987.jpg
_MG_1024.jpg
_MG_0998.jpg
IMG_20190614_213316.jpg
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).