Search icon

News Section Icon Opublikowane 17.06.2019

Upał, brak wody, wycieńczenie – taką cenę płacę zwierzęta przewożone na duże odległości. 14 czerwca 2019 r. odbył się kolejny międzynarodowy dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt – pod hasłem “Stop Transportowi Żywych Zwierząt”.

Ponad 120 wydarzeń zostało zorganizowanych przez kilkadziesiąt organizacji, z 41 państw świata m.in.: w USA, Włoszech, Turcji, Australii, Holandii, RPA, Izraelu i Polsce. Polskie organizacje zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych – Compassion Polska i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva zorganizowały wydarzenia w 12 polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Sopocie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Pile, Rzeszowie, Słupsku i Bydgoszczy.

Po ulicach Warszawy, przez cały dzień, jeździły samochody z wielkimi zdjęciami dokumentującymi realia transportów. Zwierzęta skazywane na długie podróże cierpią, często umierają, zanim skończą swą ostatnią podróż lub są zabijane w okrutny sposób już na miejscu. Regularne śledztwa i kontrole transportów potwierdzają, że nie da się zapewnić przewożonym zwierzętom ochrony ani opieki, a materiały z tych śledztw pokazują przerażający obraz, jaki kryje się za ścianami ciężarówek. Handel żywymi zwierzętami jest niepotrzebny i może być z łatwością zamieniony na handel mięsem. Zachęcaliśmy więc do podpisania listu skierowanego do Komisji Europejskiej, pod którym wciąż zbierane są podpisy.

 

Międzynarodowy Dzień Akcji organizowany był po raz czwarty, a jego inicjatorem jest Compassion Polska, której udało się już doprowadzić do zlikwidowania dopłat do eksportu żywych zwierząt poza Unię Europejską.

Tak było w Warszawie!

_MG_0962.jpg
_MG_0987.jpg
_MG_1024.jpg
_MG_0998.jpg
IMG_20190614_213316.jpg