Ikona wyszukiwania

Świnie w warszawskim metrze

News Section Icon Opublikowane 11.03.2019

Jedziesz rano metrem i czujesz ścisk? Nie możesz się nawet za bardzo obrócić? Trochę niewygodnie, prawda? A teraz wyobraź sobie, że spędzasz tak... pół swojego życia. Albo całe. Wystartowaliśmy właśnie z wyjątkową akcją w warszawskim metrze.

malu18030219-5609.jpg

We wszystkich wagonach obu linii "jeżdżą" zwierzęta: króliki i świnie upchnięte w metalowych klatkach, ściśnięte pomiędzy prętami. Na pytanie „Czy zwierzęta cierpią, mają świadomość i czują ból?” organizacja odpowiada: „3 x TAK! Zwłaszcza te zamknięte w klatkach”. Prowadzimy obecnie wielką kampanię i zbieramy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską, której celem jest całkowite zakazanie hodowli klatkowej.

Wymagany jest 1 milion podpisów, a jeśli to minimum zostanie uzbierane, w Europie może zmienić się cały system produkowania żywności. Ambasadorami Inicjatywy w Polsce są m.in. Mateusz Damięcki i Barbara Kurdej-Szatan. Billboardy zostały umieszczone na trzech stacjach metra: Centrum, Politechnika i Świętokrzyska, a plakaty w każdym wagonie warszawskiego metra. Akcja będzie trwała do końca marca.

_MG_1046.jpg
_MG_1008.jpg
_MG_0988.jpg
malu18030219-5631.jpg
malu18030219-5575.jpg
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).