Ikona wyszukiwania

Maciej Orłoś w kampanii przeciwko klatkom

News Section Icon Opublikowane 24.05.2018

Maciej Orłoś przeciwko klatkom

Z okazji Dnia Matki, ojcowie z całego kraju zaangażowali się w kampanię „Ojcowie dla matek”, która ma na celu przypomnienie, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. 26 ojców na 26 maja pozuje z sercem, które jest jednocześnie ryjkiem świni i symbolem cierpienia, jakiego doświadczają te zwierzęta.

Dziennikarz Maciej Orłoś mówi: „Jestem ojcem, współczuję. Współczuję wszystkim zwierzętom zamykanym w klatkach. Już czas zakończyć Epokę Klatkową”.

kolaz_mini (2).jpg

Każdego roku w Polsce, prawie milion świń zamyka się w wąskich metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Kojce te są tak ciasne, że zwierzęta nie są w nich w stanie nawet się poruszać. Śledztwo przeprowadzone przez nas na polskich fermach świń pokazuje, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze wstawaniem i przewlekły stres, to jedne z wielu negatywnych skutków przemysłowej hodowli tych zwierząt. Dlatego też wzywamy do wprowadzenia zakazu stosowania kojców porodowych w hodowli świń i zakończenia Epoki Klatkowej.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).