Search icon

Maciej Orłoś w kampanii przeciwko klatkom

News Section Icon Opublikowane 24.05.2018

Maciej Orłoś przeciwko klatkom

Z okazji Dnia Matki, ojcowie z całego kraju zaangażowali się w kampanię „Ojcowie dla matek”, która ma na celu przypomnienie, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. 26 ojców na 26 maja pozuje z sercem, które jest jednocześnie ryjkiem świni i symbolem cierpienia, jakiego doświadczają te zwierzęta.

Dziennikarz Maciej Orłoś mówi: „Jestem ojcem, współczuję. Współczuję wszystkim zwierzętom zamykanym w klatkach. Już czas zakończyć Epokę Klatkową”.

kolaz_mini (2).jpg

Każdego roku w Polsce, prawie milion świń zamyka się w wąskich metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Kojce te są tak ciasne, że zwierzęta nie są w nich w stanie nawet się poruszać. Śledztwo przeprowadzone przez nas na polskich fermach świń pokazuje, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze wstawaniem i przewlekły stres, to jedne z wielu negatywnych skutków przemysłowej hodowli tych zwierząt. Dlatego też wzywamy do wprowadzenia zakazu stosowania kojców porodowych w hodowli świń i zakończenia Epoki Klatkowej.