Uwolnij kury!

28 marca 2018

03.jpg

Kura w klatce, czy wolna? Co oznacza numerek 0, a co 3? Dlaczego nasze wybory są takie ważne? Odpowiedzi na te pytania, w towarzystwie dwóch kur – wolnej i uwięzionej w klatce, udzielaliśmy w poniedziałek na ulicach Warszawy.

W poniedziałek 26 marca na ulicach stolicy można było spotkać naszych aktywistów, którzy spacerowali w towarzystwie kur – smutnej (zamkniętej w klatce) i szczęśliwej (wolnej). Akcja miała na celu przypomnienie, jak ważne są wybory, jakich dokonujemy przy sklepowych półkach, zwłaszcza teraz, przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

PODPISZ PETYCJĘ

- Żeby pokazać cierpiącą kurę w ciasnej klatce, w tym roku zdecydowaliśmy się na komiksową formę naszej edukacyjnej akcji wielkanocnej. I chociaż ta akcja może wydawać się nieco dowcipna i lekka, to niestety realia chowu kur w ogóle nie są zabawne. Przeprowadziliśmy śledztwo w Polsce na fermach kur i to, co tam zobaczyliśmy, nami wstrząsnęło: ścisk, brud i cierpiące zwierzęta, które nie mogą rozprostować nawet skrzydeł - mówi Małgorzata Szadkowska, prezes CIWF Polska.

W ramach prowadzonej przez nas kampanii Koniec Epoki Klatkowej edukowaliśmy przechodniów i zachęcaliśmy do przyłączenia się do kampanii, która ma na celu wycofanie klatek z hodowli zwierząt. Aktywiści zapraszali także do podpisywania petycji skierowanej do Ministra Rolnictwa, rozdawali ulotki na temat jajek i zachęcali do sfotografowania się z kurami: smutną i szczęśliwą. Obejrzyjcie naszą galerię kur w podróży!


Share this page