Ikona wyszukiwania

Stop Transportowi Żywych Zwierząt - Międzynarodowy Dzień Akcji

News Section Icon Opublikowane 15.09.2017

20170913_140010.jpg

13 września 2017 r. po raz drugi zorganizowaliśmy międzynarodowy dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt pod hasłem “Stop Transportowi Żywych Zwierząt”. 66 organizacji z całego świata przyłączyło się do nas i protestowało w ponad 100 zorganizowanych akcjach. Od Paryża po Brukselę, Warszawę i Singapur odbyły się marsze, happeningi i demonstracje. W Paryżu zawiesiliśmy 40 metrowy baner – nad samą Sekwaną, w czeskiej Pradze w tramwajach umieściliśmy 100 plakatów, a w Rotterdamie ogromny 100-metrowy cyfrowy billboard – wszystkie pokazywały smutne realia długodystansowego transportu i wzywały do jego zakończenia. W Polsce połączyliśmy siły z dwiema innymi organizacjami: Fundacją Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva oraz BASTĄ Inicjatywą na Rzecz Zwierząt i pojawiliśmy się na ulicach 11 miast w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Bełchatowie, Pile, Rzeszowie i Słupsku.

kolaz.jpg
Obejrzyj wszystkie zdjęcia na naszym Facebooku!

W Warszawie zdecydowanie najbardziej podobała się wam nasza zielona ciężarówka, do której można było zajrzeć. A w środku? Ciasno upchane zwierzęta, spragnione wody i pożywienia. Ale oczywiście spieszymy już z wyjaśnieniem – żadne zwierzę nie ucierpiało w naszej ciężarówce. W środku mogliście obejrzeć po prostu filmy wyświetlane na laptopie. Aktywiści rozdawali informacyjne ulotki oraz zachęcali do przyłączenia się do kampanii i podpisania petycji. Dziękujemy wam, że przyszliście nam pomóc i tak tłumnie odwiedzaliście nasze stoisko!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).