Search icon

MUSIMY ZATRZYMAĆ MASZYNĘ!

News Section Icon Opublikowane 10.09.2017

NASZA WYSTAWA I OKRĄGŁY STÓŁ W BRUKSELI

STOPTHEMACHINE

STOPTHEMACHINE

STOPTHEMACHINE 2

STOPTHEMACHINE 2

STOPTHEMACHINE 3

STOPTHEMACHINE 3

STOPTHEMACHINE 4

STOPTHEMACHINE 4

STOPTHEMACHINE 5

STOPTHEMACHINE 5

STOPTHEMACHINE 6

STOPTHEMACHINE 6

STOPTHEMACHINE 7

STOPTHEMACHINE 7

STOPTHEMACHINE 8

STOPTHEMACHINE 8

Koniec hodowli przemysłowej, a tym samym zakaz trzymania i hodowania zwierząt w klatkach to dla nas nie jest nierealna przyszłość. Regularnie pracujemy nad tym tematem i rozmawiamy o nim z decydentami politycznymi, ponieważ to oni mają możliwość zmiany systemu, który uważamy za zepsuty i szkodliwy. Nasza regularna praca w tym temacie oznacza oczywiście rozmowy w Parlamencie Europejskim, także z polskimi europosłami i europosłankami.

5 września w Parlamencie Europejskim, we współpracy i pod przewodnictwem europosłanki Anji Hazekamp, otworzyliśmy naszą wystawę STOP THE MACHINE – ZATRZYMAĆ MASZYNĘ. Tym samym przez 4 dni mieliśmy możliwość zaprezentowania wszystkim europejskim decydentom politycznym szokującą prawdę o rolnictwie przemysłowym. Jednak nasza interaktywna wystawa z filmami i zdjęciami to nie wszystko. Tego samego dnia zorganizowaliśmy Okrągły Stół, który dawał możliwość dyskusji nad tematem dla polityków oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, które walczą z hodowlą przemysłową i cierpieniem zwierząt. Podczas dyskusji usłyszeliśmy głosy i gościliśmy m.in. europosła Florent Marcellesi (Grupa ds. Dobrostanu Zwierząt, Komisja Rozwoju), europosłanki Eleonary Evi (grupa ds. Dobrostanu Zwierząt, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności), Anji Hazekampf (Komisja Rolnictwa i Rozwoju wsi oraz Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności), asystentki europosłanki Lidii Geringer de Oednberg (Komisja Prawna), Olgi Kikou (prezes belgijskiego oddziału CIWF), Philipa Lymbery (prezes CIWF International), Dyrektora ds. Polityki Rolnej Greenpeace Europe – Marco Contiero.

6.jpg

Okrągły Stół zakończył się przygotowaniem i podpisaniem przez ponad 40 europosłów i europosłanek listu do Komisarza ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa – Karmenu Vella. Wezwaliśmy w nim Komisarza do odegrania aktywnej roli w procesie reformy Wspólnej Polityki Rolnej. List spotkał się z dużym zainteresowaniem i poparciem w Parlamencie Europejskim, a dzięki naszym rozmowom z polskimi eurodeputowanymi, list został także podpisany przez europosłankę Lidię Geringer de Oedenberg, która została uznana za jedną z 10 najbardziej wpływowych polskich parlamentarzystów w Parlamencie Europejskim w tym samym miesiącu.*** Pełną treść listu można przeczytać tu.

*** "Vote Watch" Parlamentu Europejskiego