Ikona wyszukiwania

MUSIMY ZATRZYMAĆ MASZYNĘ!

News Section Icon Opublikowane 10.09.2017

NASZA WYSTAWA I OKRĄGŁY STÓŁ W BRUKSELI

STOPTHEMACHINE

STOPTHEMACHINE

STOPTHEMACHINE 2

STOPTHEMACHINE 2

STOPTHEMACHINE 3

STOPTHEMACHINE 3

STOPTHEMACHINE 4

STOPTHEMACHINE 4

STOPTHEMACHINE 5

STOPTHEMACHINE 5

STOPTHEMACHINE 6

STOPTHEMACHINE 6

STOPTHEMACHINE 7

STOPTHEMACHINE 7

STOPTHEMACHINE 8

STOPTHEMACHINE 8

Koniec hodowli przemysłowej, a tym samym zakaz trzymania i hodowania zwierząt w klatkach to dla nas nie jest nierealna przyszłość. Regularnie pracujemy nad tym tematem i rozmawiamy o nim z decydentami politycznymi, ponieważ to oni mają możliwość zmiany systemu, który uważamy za zepsuty i szkodliwy. Nasza regularna praca w tym temacie oznacza oczywiście rozmowy w Parlamencie Europejskim, także z polskimi europosłami i europosłankami.

5 września w Parlamencie Europejskim, we współpracy i pod przewodnictwem europosłanki Anji Hazekamp, otworzyliśmy naszą wystawę STOP THE MACHINE – ZATRZYMAĆ MASZYNĘ. Tym samym przez 4 dni mieliśmy możliwość zaprezentowania wszystkim europejskim decydentom politycznym szokującą prawdę o rolnictwie przemysłowym. Jednak nasza interaktywna wystawa z filmami i zdjęciami to nie wszystko. Tego samego dnia zorganizowaliśmy Okrągły Stół, który dawał możliwość dyskusji nad tematem dla polityków oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, które walczą z hodowlą przemysłową i cierpieniem zwierząt. Podczas dyskusji usłyszeliśmy głosy i gościliśmy m.in. europosła Florent Marcellesi (Grupa ds. Dobrostanu Zwierząt, Komisja Rozwoju), europosłanki Eleonary Evi (grupa ds. Dobrostanu Zwierząt, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności), Anji Hazekampf (Komisja Rolnictwa i Rozwoju wsi oraz Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności), asystentki europosłanki Lidii Geringer de Oednberg (Komisja Prawna), Olgi Kikou (prezes belgijskiego oddziału CIWF), Philipa Lymbery (prezes CIWF International), Dyrektora ds. Polityki Rolnej Greenpeace Europe – Marco Contiero.

6.jpg

Okrągły Stół zakończył się przygotowaniem i podpisaniem przez ponad 40 europosłów i europosłanek listu do Komisarza ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa – Karmenu Vella. Wezwaliśmy w nim Komisarza do odegrania aktywnej roli w procesie reformy Wspólnej Polityki Rolnej. List spotkał się z dużym zainteresowaniem i poparciem w Parlamencie Europejskim, a dzięki naszym rozmowom z polskimi eurodeputowanymi, list został także podpisany przez europosłankę Lidię Geringer de Oedenberg, która została uznana za jedną z 10 najbardziej wpływowych polskich parlamentarzystów w Parlamencie Europejskim w tym samym miesiącu.*** Pełną treść listu można przeczytać tu.

*** "Vote Watch" Parlamentu Europejskiego

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).