Ikona wyszukiwania

Nie pozwólmy, by zwierzęta wróciły na fermy

News Section Icon Opublikowane 10.05.2016

Na początku tego roku francuskie fermy hodujące kaczki na foie gras opustoszały z powodu ptasiej grypy, która zaatakowała te zwierzęta.

Jednak francuski minister rolnictwa zezwolił, aby już w przyszłym tygodniu zwierzęta wróciły na fermy, a produkcja ruszyła swoim torem. Dla kaczek oznacza to powrót do drastycznej metody chowu, jaką jest przymusowe karmienie nawet 4 razy dziennie przez ostatnie dwa tygodnie ich życia. Produkcja foie gras, czyli pasztetu ze stłuszczonych wątróbek, uznawanego za rarytas, jest na tyle okrutna, że wiele krajów zakazało jego produkcji, w tym Polska, a także Niemcy, Luksemburg, Włochy czy Norwegia.

Mamy propozycję – wyślij pocztówkę do ministra rolnictwa Francji, aby pokazać, że nie zgadzasz się z tą decyzją, i zażądać całkowitego zamknięcia ferm hodujących kaczki na foie gras.

Pocztówka foie gras

Produkcja foie gras jest szokująco okrutna. Oprócz przymusowego karmienia za pomocą rury wpychanej do gardła kaczki zamknięte są w małych, pustych klatkach. Nie mogą rozpostrzeć skrzydeł, nie mówiąc o przechadzaniu się albo pływaniu.

Tymczasowy zakaz ferm foie gras we Francji ma się zakończyć 16 maja. Nie ma czasu do stracenia. Wyślij pocztówkę do ministra Le Folla już teraz!

Napisz do ministra

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).