Ikona wyszukiwania

Minimalne przepisy dot. królików

News Section Icon Opublikowane 02.03.2016

Do tej pory kwestia warunków, w jakich hodowane są króliki, była w Komisji Europejskiej i Parlamencie ignorowana. Praktycznie żadne szczegółowe przepisy nie regulowały tego, jak te zwierzęta mogą być rozmnażane, w jakich warunkach trzymane i jak może przebiegać ich ubój.

To może się jednak zmienić! Właśnie dostaliśmy informację od posła Parlamentu Europejskiego Stefana Ecka, że złożył w komitecie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich tzw. raport z własnej inicjatywy, którego celem jest ustanowienie minimalnych standardów hodowli królików. Jeśli Parlament przyjmie ten raport, będzie to wyraźny sygnał dla Komisji Europejskiej, że należy poprawić los ponad 111 milionów tych zwierząt, które co roku hoduje się w UE. Do tej pory współpracowaliśmy z posłem przy kilku innych kwestiach, m.in. w temacie eksportu żywych zwierząt, a ostatnio właśnie w związku z naszą kampanią Koniec Epoki Klatkowej.

Stefan Eck pomógł też zebrać 70 posłów PE, którzy poparli nasze pismo, natomiast w czerwcu będzie gospodarzem wystawy Koniec Epoki Klatkowej, którą zorganizujemy w Parlamencie Europejskim.

Trzymajcie kciuki!

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).