Ikona wyszukiwania

Pierwsza taka konferencja na Ukrainie

News Section Icon Opublikowane 02.12.2015

W minionym tygodniu wzięliśmy udział w pierwszej konferencji na Ukrainie, która poświęcona była wyłącznie ochronie zwierząt hodowlanych. "Dobrostan zwierząt hodowlanych w kontekście harmonizacji prawodawstwa Ukrainy i Unii Europejskiej" brzmi może nieco skomplikowanie, ale staramy się wspólnie wypracować rozwiązania, dzięki którym Ukraina dostosuje swoje przepisy o ochronie zwierząt hodowlanych do wymagań unijnych.

Potrzeba ta wynika z procesów uruchomionych przez Układ Stowarzyszeniowy pomiędzy UE i Ukrainą, którego zapisy wejdą w życie w przyszłym roku. Dzięki naszym wysiłkom istnieje już grupa robocza pracująca nad projektami ustaw i rozporządzeń. W styczniu ruszy natomiast projekt partnerski UE dla władz weterynaryjnych Ukrainy. Celem naszych działań jest zapewnienie jak najlepszych możliwych w obecnej sytuacji warunków dla zwierząt hodowlanych.

Pierwsza konferencja na Ukrainie poświęcona wyłącznie zwierzętom hodowlanym

Konferencja na Uniwersytecie w Bilej Tserkvi była pierwszą poświęconą wyłącznie takim zwierzętom. Prelegentami byli: Krzysztof Mularczyk z CIWF Polska, Peter Stevenson z brytyjskiego oddziału CIWF, Sasha Bogachyk - konsultant CIWF na Ukrainie, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i kadry akademickiej z Uniwersytetu w Bilej Tserkvi.

Już od ponad roku współpracujemy z ukraińskimi działaczami, naukowcami i politykami w kierunku poprawienia dobrostanu zwierząt za naszą wschodnią granicą. W grudniu 2014 odbyło się pierwsze spotkanie, o którym pisaliśmy tutaj.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).