Ikona wyszukiwania

Krowa w trasie - podróż, którą wsparliście

News Section Icon Opublikowane 26.11.2015

Ponad 176 000 podpisów pod petycją na rzecz zakazu eksportu żywych zwierząt złożyliśmy na ręce przedstawicieli Komisji Europejskiej. Zbieraniu podpisów towarzyszyła akcja „Krowa w trasie”, w czasie której rzeźba krowy o wymiarach prawdziwego zwierzęcia odwiedziła kilka europejskich krajów. W każdym kolejnym mieście jej powierzchnia pokrywała się kolejnymi podpisami.

Model krowy

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę akcję?

Zwierzęta eksportowane z terenu Unii Europejskiej spędzają w podróży nawet kilka dni. Są upchnięte na ciężarówkach, a później na statkach. Często brakuje prawidłowej opieki – zwierzęta są głodne i spragnione, umierają w czasie transportu. Oczywiście cierpienie każdego z tych zwierząt jest okropne i nie powinno mieć miejsca, ale szczególnie dotyka, jeśli jego ofiarami są najmłodsze zwierzęta. Cielęta dopiero co odebrane swoim matkom…

Dlaczego mówimy o eksporcie poza teren UE?

Dopóki zwierzęta znajdują się na terenie UE, chronione są unijnymi przepisami, które są dość postępowe w porównaniu do innych krajów. Jednak gdy tylko przekroczą granicę Unii, wszystkie te przepisy przestają obowiązywać.

Nasza trójwymiarowa petycja odwiedziła Londyn, Paryż, Amsterdam, Berlin, Warszawę, Pragę i Rzym. Na końcu tej podróży wszystkie zebrane pod petycją podpisy, a było ich 176 062, złożyliśmy na ręce przedstawicieli Komisji Europejskiej.

Cowtourmap wydarzenie
#krowawtrasie w 7 europejskich miastach
Celebryci na akcji Krowa w Trasie
Naszą akcję wsparli celebryci: gwiazdy Harry'ego Pottera - Evanna Lynch i Robbie Jarvis, aktorka Andżelika Piechowiak and czeska aktorka Jana Paulová.
Włoscy senatorowie
W Rzymie na naszej rzeźbie podpisało się 20 senatorek i senatorów.
Wręczenie petycji
Petycję z ponad 176 000 podpisów wręczyliśmy przedstawicielowi Komisji Europejskiej

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasza petycję. Komisja Europejska obiecała wkrótce dać formalną odpowiedź w tej sprawie. Jak tylko ją otrzymamy, poinformujemy o tym.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).