Ikona wyszukiwania

Warszawiacy podpisali się na krowie

News Section Icon Opublikowane 16.10.2015

W czwartek 15 października wyjątkowa rzeźba krowy naturalnych rozmiarów przyjechała do Polski. Pojawiła się na jeden dzień w centrum stolicy. Można było się na niej podpisać, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec brutalnego traktowania zwierząt i pomóc wspólnie stworzyć tym sposobem wyjątkową trójwymiarową petycję w obronie zwierząt.

Chłopiec przed rzeźbą krowy
fot. M. Gonz

Pomimo złej pogody warszawiacy chętnie podchodzili, żeby włączyć się w kampanię, podkreślając, jak ważny jest to dla nich temat. Na krowie podpisał się m.in. profesor Andrzej Elżanowski, aktorka Andżelika Piechowiak oraz dziennikarki Agnieszka Gozdyra (Polsat News) i Ewa Podolska (Tok.fm).

Agnieszka Gozdyra mówi stop dla eksportu żywych zwierząt

Wśród kilkuset osób podpisujących petycję można było zauważyć osoby w każdym wieku, a w tłumie przy krowie nie brakowało także dzieci i osób starszych, które z przejęciem słuchały o warunkach transportu żywych zwierząt.

Compassion in World Farming chce doprowadzić do wprowadzenia zakazu transportu żywych zwierząt z UE. Kampania, którą prowadzą w całej Europie, także w Polsce razem z naszym oddziałem - CIWF Polska, nazywa się Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

Wszystkie podpisy złożone na papierze oraz w wersji elektronicznej razem z rzeźbą krowy trafią w połowie listopada do Komisji Europejskiej w Brukseli.

Rzeźba-krowa pojawiła się najpierw w Londynie, następnie w Paryżu, Hadze, Berlinie, Warszawie, a teraz pojedzie do Pragi, Rzymu i Brukseli.

Chłopiec

Chłopiec

#krowawtrasie, Warszawa 15.10.2015

Podpisz się na krowie

Podpisz się na krowie

#krowawtrasie, Warszawa 15.10.2015

Andrzej Elżanowski

Andrzej Elżanowski

prof. Andrzej Elżanowski

Podpisujemy krowę

Podpisujemy krowę

#krowawtrasie, Warszawa 15.10.2015

Agnieszka Gozdyra

Agnieszka Gozdyra

Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News

Andżelika Piechowiak

Andżelika Piechowiak

Andżelika Piechowiak, aktorka

Agatka

Agatka

#krowawtrasie, Warszawa 15.10.2015

Tabliczka

Tabliczka

#krowawtrasie, Warszawa 15.10.2015

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).