Ikona wyszukiwania

Your Farm - zabawka, która nie kłamie

News Section Icon Opublikowane 16.08.2015

Każdego roku 50 miliardów zwierząt zamykanych jest na całym świecie na fermach przemysłowych. Ale nie jest to powszechnie znany fakt. Stworzyliśmy więc Your Farm – zabawkę, która nie kłamie, żeby pokazać, jak naprawdę wygląda życie zwierząt hodowlanych. Wszystko, czego chcielibyście się dowiedzieć o naszej akcji, znajdziecie właśnie tutaj.

Dziecięce zabawki, książki i kreskówki są bardzo kreatywne, jeśli chodzi o pokazywanie chowu zwierząt. Fikcja, jaką karmi się dzieci, zaczyna się na długo, zanim zaczną chodzić czy mówić. Obrazki w książkach i miłe rymy pokazują fermy zwierząt jako miejsca z zielonymi pastwiskami, hodowcami o rumianych policzkach i szczęśliwymi zwierzętami.

Czasem dzieci zabiera się do gospodarstw o wyższym dobrostanie, gdzie mogą przejechać się traktorem i pogłaskać zwierzaki. Do tego dorzućmy szczyptę nostalgii z bajek Disneya i miłe opowieści o zwierzętach hodowlanych i nie ma się już co dziwić, dlaczego młodzi ludzie często nie mają pojęcia o związku między swoim jedzeniem a jego pochodzeniem.

Okropna prawda

Smutna prawda jest taka, że fermy takie jak powyżej coraz rzadziej możemy spotkać w rzeczywistości. Astronomiczna liczba 50 miliardów zwierząt (2 na 3 zwierząt) trzymana jest w „fabrykach” zwanych fermami przemysłowymi, gdzie są pozbawione wolności, tak istotnej dla ich dobrostanu.

Na Strone
Dwoje na troje zwierząt trzymanych jest na fermach przemysłowych.

Ale te fermy są okrucieństwem nie tylko dla zamkniętych na nich zwierząt. Zwiększają zanieczyszczenie środowiska, przyczyniają się do wylesienia, a nawet do pogłębiania problemów społecznych, takich jak bieda, głód czy choroby.

Zabawka, która nie kłamie

Dlatego stworzyliśmy Your Farm – zabawkę, która nie kłamie. Ten model stawia na głowie dotychczasowe wyobrażenie ferm, jakie przedstawiane jest dzieciom.

Farmset Folded Up Cv1a9572

Połączyliśmy nowoczesny wygląd z satyrą, żeby opowiedzieć historię, jaka stoi za naszym jedzeniem, i zrobić to w całkowicie nowy sposób.

Farm Set Zoomed Out Doors Open Cv1a9614

Rzędy ciasno upchanych kur, świń i krów, sprzęt używany na fermach – klatki, antybiotyki i pasza bazująca na soi – ta niewielka zabawka ujawnia koszmarną rzeczywistość znajdującą się za zamkniętymi drzwiami ferm przemysłowych.

Cows Close Up Cv1a9643

To lata świetlne od zabawkowych ferm, jakimi być może sami się kiedyś bawiliśmy, ale zdecydowanie bliżej do rzeczywistości większości zwierząt hodowlanych.

Animals With Antibiotics Cv1a9695

Rewolucyjna zmiana

Ale nie jest tak strasznie, jak mogłoby się wydawać – jest jasna strona tej zabawki. Możesz wybrać coś innego: naprawić fermę, uwolnić swoje krowy, świnie i kury z tego ścisku i rozłożyć fermę, żeby stworzyć pastwisko i miejsce, w którym zwierzęta będą mogły być, no cóż… zwierzętami.

Farm Toy Unfolded Extreme Angle Cv1a9818

Ta akcja jest bardzo silną metaforą rozwiązania, dzięki któremu możemy naprawić nasz wadliwy system produkcji żywności – uwolnić zwierzęta z ferm przemysłowych i wypuścić je z powrotem na ziemię.

Symbol nadziei

Przez cały czas jesteśmy okłamywani na temat tego, jak powstaje nasze jedzenie, reklamy pokazują szczęśliwe zwierzęta i rzadko mówi się o faktach; ta zabawka pokazuje jednak prawdę, a przesłanie, które niesie nie może być bardziej poważne. To symbol wadliwego systemu produkcji żywności, ale na szczęście jest też symbolem nadziei – wspólnie możemy naprawić fermy i to, jak powstaje nasza żywność.

Pigs And Cows And Pasture Cv1a9810

Prawda jest naszą największą bronią w walce z chowem przemysłowym. Z twoim wsparciem wysyłamy wiadomość, że ten okrutny chów musi się skończyć. A dzięki temu wspieramy rolników, którzy produkują jedzenie dobrej jakości i dbają o zwierzęta i środowisko.

Ściągnij szablon zwierzątek z Your Farm:

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).