Ikona wyszukiwania

Philip Lymbery o „Farmagedonie” w Dzień Dobry TVN

News Section Icon Opublikowane 19.05.2015

„Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest coś takiego jak tanie mięso w supermarketach, ale my płacimy za nie trzykrotnie. Po pierwsze przy kasie, po drugie poprzez podatki i subsydia, które zachęcają intensyfikację chowu przemysłowego, a później poprzez koszty dla środowiska i naszego zdrowia" – powiedział prezes Compassion in World Farming podczas swojej wizyty w Polsce.

Dzien Dobry Tvn Mini

Przy okazji swojej majowej wizyty w Polsce Philip Lymbery został zaproszony do studia Dzień Dobry TVN, żeby porozmawiać z dziennikarzami – Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem, na temat chowu przemysłowego i tego, co tak naprawdę trafia na nasze talerze.

Redaktorzy rozmawiali z autorem książki na temat taniego mięsa, warunków, w jakich trzymane są zwierzęta oraz rozwiązań, które są możliwe, żeby uniknąć Farmagedonu.

Ponadto przedstawicielka organizacji CIWF Polska wystąpiła w krótkim reportażu na temat przemysłu spożywczego, w którym podkreśliła przerażający wpływ intensywnego chowu zwierząt na środowisko i zdrowie ludzi. Oba filmiki można obejrzeć na stronie DDTVN.

DD TVN Philip Lymbery z prezenterami
Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).