Ikona wyszukiwania

Dania zakazuje... zoofilii

News Section Icon Opublikowane 24.04.2015

Jako jeden z ostatnich krajów europejskich Dania wprowadziła właśnie zakaz zoofilii, czyli kontaktów seksualnych ze zwierzętami. Zaskoczyło nas bardzo to, że w ogóle jest to jeszcze gdziekolwiek legalne.

Dobrostan i turystyka

Do tej pory kontakty seksualne ze zwierzętami były w Danii legalne, o ile zwierzę nie zostało przy tym zranione. Podstawowymi powodami wprowadzenia zakazu był dobrostan zwierząt (przypomnijmy, że od paru lat ministrem rolnictwa Danii jest Dan Jørgensen, znany ze swojej troski o zwierzęta i warunki, w jakich są hodowane), ale również chęć zakończenia turystyki z tym związanej.

Jedna partia przeciwna

Aż trudno sobie wyobrazić, że przy obecnym postępie i w momencie, gdy niektórym zwierzętom nadano nawet status osoby w świetle prawa (sprawa szympansów w USA), są ludzie, którzy skłonni są jechać do innego kraju, żeby móc w ten sposób wykorzystywać zwierzęta. A także, że jedna z partii była przeciwna wprowadzeniu zakazu, nazywając to stratą czasu i narzucaniem przez państwo kodu moralnego.

Szokujący raport

Jak wykazał raport Ministerstwa Sprawiedliwości z 2011 r., 17% weterynarzy podejrzewało, że przynajmniej jedno ze zwierząt, które mieli pod swoją opieką, było wykorzystywane seksualnie. Od teraz osobom, które dopuszczą się takich czynów grozi rok więzienia, a za recydywę – dwa lata.

Na terenie UE zoofilia jest nadal legalna w Finlandii, Rumunii i na Węgrzech.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).