Ikona wyszukiwania

Minister z wizytą w rzeźni

News Section Icon Opublikowane 04.11.2014

Libański minister rolnictwa skontrolował rzeźnię Karantina w Bejrucie, określając jej stan jako „katastrofalny”. Cieszy nas to, że władze w końcu zwróciły uwagę na ten problem i że wsparcie społeczne wyrażone m.in. przez podpisanie naszej petycji odniosło skutek.

Śledztwo w rzeźni

Przypomnijmy – w grudniu zeszłego roku opublikowaliśmy nagranie z rzeźni w Bejrucie, do której trafiają zwierzęta z terenu UE. Byliśmy przerażeni tym, w jaki sposób traktowane są tam zwierzęta, dlatego postanowiliśmy zaapelować do libańskiego ministra rolnictwa o zamknięcie tej rzeźni.

Pisaliśmy o tej sprawie tutaj.

Reakcja na naszą petycję

Przekazaliśmy 136 000 podpisów, które udało nam się zebrać, dzięki czemu minister Akram Chehayeb w końcu zareagował. Po zobaczeniu warunków panujących w rzeźni powiedział, że jej działalność nie spełnia wymogów ani w zakresie dobrostanu, ani środowiska, ani zdrowia.

Od czasu przeprowadzenie naszego śledztwa i publikacji materiałów systematycznie naciskaliśmy na libańskie władze o podjęcie niezbędnych działań. Tym bardziej, że ujawniliśmy szereg naruszeń rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt, dotyczyły szczególnie traktowania krów i owiec.

Jak sami widzicie, to długi proces – od momentu rozpoczęcia naszych działań do konkretnej reakcji minął prawie rok, jednak daje to nadzieję, że zmiany są możliwe, a nasze wspólne działania – skuteczne. Będziemy nadal monitorować sprawę.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).