Ikona wyszukiwania

Co zrobi Kaufland?

News Section Icon Opublikowane 28.04.2014

Krótko przed świętami wielkanocnymi stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało materiały ze śledztwa na fermie hodujących kury na jajka. Miejsce to należy do Ferm Drobiu Borkowski i jest jednym z dostawców sieci Kaufland.

Na filmie i zdjęciach widać kury z wydziobanymi piórami, ranami, a także martwe zwierzęta. Nie tylko więc świadczy to o zaniedbaniach, ale wręcz wskazuje na łamanie prawa, ponieważ zgodnie z przepisami martwe zwierzęta powinny być usunięte w ciągu doby.

Postanowiliśmy wesprzeć akcję, ponieważ niemiecki oddział Kauflandu już w 2010 roku zrobił znaczący gest potwierdzający ich troskę o dobrostan zwierząt i wycofał ze sprzedaży jajka z chowu klatkowego, czyli tzw. "trójki", za co przyznana mu została nagroda Good Egg Award. Jest to jedno z wyróżnień, którymi Compassion in World Farming nagradza firmy, które czynią konkretne kroki ku polepszeniu życia tzw. zwierząt hodowlanych.

W naszym liście podpytaliśmy o komentarz firmy oraz to, jakie kroki zamierzają podjąć w związku z materiałami. Zachęciliśmy także do pójścia śladami niemieckiego Kauflandu i wycofanie "trójek' ze swojej oferty.

Z materiałami stowarzyszenia Otwarte Klatki możecie zapoznać się na poświęconej tej akcji stronie internetowej. Możecie tam także podpisać petycję do sieci Kaufland o wycofanie ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).