Ikona wyszukiwania

Dania chce opodatkować czerwone mięso

News Icon 28.04.2016

Coraz częściej i wyraźniej wskazuje się, że wysokie spożycie mięsa i, co się z tym wiąże, intensywny chów zwierząt w znacznym stopniu przyczyniają się do niszczenia środowiska i globalnego ocieplenia. Czasem pojawia się jednak dylemat – pozwolić konsumentom decydować o ich wyborach czy jednak podjąć bardziej radykalne kroki?

Nad wprowadzeniem podatku od czerwonego mięsa zastanawia się właśnie Dania. Duńska Rada Etyki uznała, że zmiany klimatyczne to problem etyczny i nie wystarczy polegać jedynie na świadomych wyborach konsumentów. W ramach działań zaleca wprowadzenie podatku na mięso wołowe, później na inne rodzaje czerwonego mięsa, a w końcu również na inne produkty spożywcze, zależnie od ich wpływu na klimat.

Większość osób działających w Radzie opowiedziało się za takim rozwiązaniem, teraz będą debatować nad nim członkowie parlamentu.

Niedawno pisaliśmy również o Holandii, gdzie grupa dietetyków oficjalnie doradzających rządowi zaleciła z kolei ograniczenie ilości jedzonego mięsa do maksymalnie 2 razy w tygodniu właśnie po to, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko.

źródło: Independent

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).