Ikona wyszukiwania

Na włoskiej fermie

News Icon 03.06.2015

Włoska stacja telewizyjna ANNOUNO opublikowała film nakręcony na tamtejszych fermach świń. Dziennikarze ujawnili, jakie są warunki chowu zwierząt, których mięso opisywane jest jako „produkty najwyższej jakości” i „wyrób włoski”. 

Pojawia się tam również wypowiedź weterynarza, który potwierdził, jak wielkie są nadużycia w systemie kontroli lub wręcz braki takich inspekcji na wielu podobnych fermach we Włoszech. 

Z Filmu

W krótkim reportażu widać ogromny brud na fermie, martwe zwierzęta (także nieżywe maciory w kojcach) oraz biegające szczury. Nadmiernie stłoczone świnie nie mają miejsca, żeby swobodnie się poruszać, ściśnięte i zestresowane wskakują na siebie. 

Na filmie zostały również pokazane wylewające się odchody i inne zanieczyszczenia, które pochodzą z ferm świń. Trafiają one do gleby i wody, z której korzystają potem okoliczni mieszkańcy.

Reportaż można obejrzeć tutaj.

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).