Ikona wyszukiwania

Dobre zmiany w Nowej Zelandii

News Icon 25.05.2015

Nowa Zelandia uchwaliła nowelizację ustawy o dobrostanie zwierząt, dzięki której zwierzęta zyskały status istot czujących. Tak jak ludzie.

Nadanie im tego statusu oznacza, że oficjalnie uznajemy, że zwierzęta mogą odczuwać ból, oraz pozytywne i negatywne emocje.

Nowe przepisy wprowadzają również zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach. Pozwolą też na szybsze i bardziej skuteczne rozwiązywanie naruszeń o niskim i średnim poziomie i dają większe uprawnienia inspektorom weterynaryjnym. Poza tym nadanie zwierzętom takiego statusu sprawi, że bardziej poważnie będą traktowane zapisy ustawy o dobrostanie zwierząt.

Jak mówi Donna Walzl z Society for the Prevention of Cruelty to Animals (Towarzystwo Zapobiegania Przemocy wobec Zwierząt): „U zwierząt widać lęk separacyjny i to właśnie jest okazywaniem emocji. Tak samo jest z tymi, które zostają odrzucone – prowadzi to do poważnych problemów z dobrostanem, zwierzęta wyraźnie cierpią. Można to zobaczyć w ich oczach”.

Walzl wiąże duże nadzieje ze zmianami w prawie i tym, że sprawom sądowym dotyczącym znęcania się nad zwierzętami nada to większą wagę.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).