Ikona wyszukiwania

Zrób to dla własnego zdrowia

News Icon 23.02.2015

Dostaliśmy dobre wieści ze Stanów, gdzie grupa doradców rządowych przedstawiła wytyczne dotyczące odżywiania. Jednym z wymienionych zaleceń jest ograniczenie ilości spożywanego mięsa.

Dokument z wytycznymi zaleca ograniczenie szczególnie czerwonego mięsa oraz mięsa przetworzonego i przestawienie się na większą ilość pokarmów roślinnych: warzyw, owoców, zbóż pełnoziarnistych, strączków, orzechów i nasion. Dieta bogata w takie pokarmy przy jednoczesnym ograniczeniu produktów odzwierzęcych jest lepsza dla zdrowia i środowiska niż sposób, w jaki obecnie odżywia się większość ludzi w Stanach. To samo można powiedzieć o krajach europejskich.

W skrócie można to więc ująć w prostych słowach: jedz mniej mięsa, a wyjdzie to na dobre Tobie i całej planecie.

Compassion in World Farming od dawna zachęca do ograniczenia ilości jedzonego mięsa i bardzo cieszymy się, że tego typu zalecenia zostały stworzone przez zespół poważanych naukowców. Jeszcze bardziej będziemy się cieszyć, jeśli rząd Stanów przyjmie te rekomendacje.

Półki sklepów w tzw. krajach rozwiniętych uginają się od taniego mięsa. Jednak to tylko część prawdziwego kosztu. Warto więc pamiętać o tym, że za takim mięsem kryje się cierpienie zwierząt w chowie przemysłowym, że wiążą się z tym szkody dla środowiska oraz że ma to wpływ na nasze zdrowie.

Dlatego zachęcamy – ogranicz ilość jedzonego mięsa i jeśli chcesz je jeść, wybieraj to lepszej jakości. Szukaj produktów pochodzących z wolnego wybiegu albo gospodarstw ekologicznych, a dzięki temu i Ty możesz stać się częścią rozwiązania.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).