Ikona wyszukiwania

Nie naprawię tego magiczną różdżką

News Icon 07.01.2015

Aktorka, znana szczególnie z serii filmów „Harry Potter”, tłumaczy, dlaczego zdecydowała się wesprzeć kampanię CIWF Koniec Epoki Klatkowej.

Evanna Lynch wspiera kampanię Koniec Epoki Klatkowej

Zwierzęta są ważne

Może tego nie wiesz, ale kocham zwierzęta. Od zawsze miałam to wewnętrzne poczucie, że zwierzęta są naszymi towarzyszami, nauczycielami, naszymi odbiciami i że nie istnieje sensowna przyczyna, dla której przyznaliśmy sobie prawo do wykorzystywania ich żyć dla naszych celów. Moje doświadczenie ze zwierzętami nauczyło mnie, że one zawsze są miłe, wzruszające, fascynujące i potrafią mnie pocieszyć. Zawsze pomagały mi zmieniać postrzeganie siebie i świata w pozytywny sposób.

Rozpoczynając moją podróż

Często zastanawiam się, jak zacząć pomagać zwierzętom, ale wierzę, że życie pełne współczucia i wolne od okrucieństwa jest jak podróż. Musisz czasem wybaczyć sobie pewne słabości, a społeczeństwu – to, w co pozwalało ci wierzyć do tej pory, a później użyć swojego głosu, aby zrobić to, co możesz, by zmienić ten świat.

Jestem na początku mojej podróży i jednym z pierwszych kroków będzie wsparcie Compassion In World Farming. Przecież wszyscy się zgodzimy, że trzymanie zwierząt zamkniętych w małych klatkach, w których nie mogą nawet rozprostować nóg, jest nieludzkie, niepotrzebne i nie możemy tego tolerować.

Moim pierwszym odruchem jest, aby odwrócić głowę i opowiedzieć kilka miłych historii o tym, co robię dla mojego kota, i że to wszechobecne okrucieństwo wobec zwierząt to nie moja wina. Ale to nie jest również wina tych zwierząt, a to one tak niewyobrażalnie cierpią. Te zwierzęta nie mają głosu, żeby sprzeciwić się systemowi, który je wykorzystuje. Potrzebują mojej pomocy. I potrzebują Twojej pomocy.

Byłoby wspaniale, gdybyście poświęcili kilka minut na sprawdzenie nowej kampanii CIWF Koniec Epoki Klatkowej. Pierwsza akcja skupia się na królikach, których w Europie zamyka się w klatkach najwięcej i które bardzo cierpią. Ten film pokazuje sytuację, którą próbujemy zmienić.

Zmiana jest możliwa

Współpracuję z Compassion in World Farming na rzecz uwolnienia królików z klatek. Jedyne, o co proszę, to żebyście obejrzeli ten film i podpisali petycję, aby zakazać klatkowej hodowli królików. Nie musimy się zgadzać na takie okrucieństwo. Nie próbujemy na nowo wymyślić koła, ale prosimy o podstawowe współczucie dla tych zwierząt, które tyle dla nas oddały. Proszę, przeczytaj o naszej kampanii i podpisz petycję.

Małe kroki

Czasami tak bardzo przytłacza mnie świadomość ogromu cierpienia, jakie zadajemy zwierzętom i tego, że nie można tego naprawić magiczną różdżką. Ale prawdziwą porażkę ponosisz, kiedy nie próbujesz tego zmienić.

Oryginał został opublikowany w Huffington Post.

 

Globe

Używasz przestarzałej przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo.

Jeśli masz więcej pytań na ten temat lub inną sprawę, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@ciwf.pl. Na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak ze względu na dużą liczbę korespondencji, jaką otrzymujemy, czasami może to potrwać nieco dłużej. Prosimy, poczekaj aż odpowiemy na Twoje pytanie. Ewentualnie, jeśli Twoje zapytanie jest pilne, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio dzwoniąc pod numer +48 22 428 23 56  (od poniedziałku do piątku od 9 do 17:30).